خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 خرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واکنش آیت‌الله نوری‌همدانی به سفر ولیعهد سعودی به پاکستان

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 01 اسفند 1397 - 11:13
مرجع تقلید شیعیان گفت: در جریان سفر اخیر ولیعهد عربستان به پاکستان مردم این کشور دست به اعتراضات گسترده زدند، حاصل این سفر بن سلمان به پاکستان کمک 20 میلیارد دلاری سعودی‌ها به دولت پاکستان بود.
ربا،پاكستان،حرام،حاصل،پول،دنيا،سفر،اشاره،سلمان،بن،جامعه،دست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به تبعات گرفتن ربا اظهار داشت: سودجویی و حب دنیا سبب ربا در جامعه می‌شود که ضررهای بسیاری برای جامعه دارد.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام در مذمت رباخواری افزود: اگر دو گرگ گرسنه رهاشده در بین گله گوسفند و چقدر این دو گرگ به گله ضرر وارد می‌کند که مصداقی از خطرات ناشی از شیوع رباخوار در یک جامعه است.
مرجع تقلید شیعیان وادادگی به دنیا را سرمنشأ تمام فساد و گناهان دانست و تأکید کرد: حب مال و دل‌بستگی به دنیا مهم‌ترین عامل فساد و انحراف بشر در دنیا است.
آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به سفر محمد بن سلمان به پاکستان ابراز کرد: با پول سعودی‌ها بیش از 10 هزار پاکستانی در کاخ‌های عربستان مشغول خدمت هستند، وهابیت در بخش‌های از پاکستان ریشه دوانده و از همین رو نیز سعودی‌ها نمی‌خواهند نفوذ خود را در پاکستان و همچنین در برخی کشورهای دیگر چون هند، مالزی و اندونزی را از دست بدهند.
وی با بیان مخالفت مردم پاکستان با سفر بن سلمان ادامه داد: در جریان سفر اخیر ولیعهد عربستان به پاکستان مردم این کشور دست به اعتراضات گسترده زدند، حاصل این سفر بن سلمان به پاکستان کمک 20 میلیارد دلاری سعودی‌ها به دولت پاکستان بود.
آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر حرام بودن پول حاصل از ربا خاطرنشان کرد: ربا یک حرام و گناه بزرگی است، از دست دادن اصل پول یکی از معایب و مشکلات سیستم ربوی است.
وی با اشاره به حرام بودن پول حاصل از ربا در تمام مذاهب اسلامی عنوان کرد: تمام فرقه‌های اسلامی سود حاصل از ربا را حرام دانسته و در خریدوفروش اجناس و کالا نیز پولی که شایبه ربوی از آن برود حرام و شهبه ناک است.
استاد برجسته حوزه علمیه قم اضافه کرد: حقیقت این است که بیشترین حجم از ربا در ربای معامله‌ای و در خریدوفروش جریان داشته که کم‌فروشی ازجمله مهم‌ترین آنها است، در منطق قرآن کریم رباخواری در حکم جنگ با خداوند متعال یادشده است.
انتهای پیام/ش