خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 01 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

‌رئیس جمهور: ‌در روزهای پیش‌رو ۲ ماهواره را به فضا پرتاب خواهیم کرد‌/ آمریکایی‌ها ‌قادر به ‌شکست ‌ملت ‌ایران نیستند/ با بودجه‌ای که تقدیم مجلس کردیم فشارهایی که به ملت است را کم می‌کنیم

انتخاب | برگزیده | دوشنبه، 24 دی 1397 - 16:36
‌حجت‌الاسلام روحانی رئیس جمهور گفت: ماهواره پیام با ماهواره‌بر ساخت دانشمندان و دانشگاه امیر کبیر، به زودی در ۶۰۰ کیلومتری مدار قرار می‌گیرد.ما مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت. ملت ما بداند این مشکلات پیش‌روی ما باقی نمی‌ماند. آمریکایی‌ها بدانند قادر نیستند که این ملت بزرگ و رهبری شجاع این ملت را شکست دهند.
آب،تلاش،تن،اختيار،علم،پيام،18،عبور،تبصره،600،عملياتي،پرتاب،ز ...

خلاصه خبر

رئیس‌جمهور با بیان اینکه آمار بیکاری استان گلستان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، بیان داشت: از مسئولان استان گلستان تشکر می‌کنم که از نظر آمار بیکاری امسال نسبت به سال گذشته کاهش بیکاری ولو اندک داشته و این نشان‌دهنده این است که جوانان و مسئولان در تلاشند تا از مشکلات عبور کنیم.
روحانی ادامه داد: طبق آمار اعلام شده توسط مسئولان استان گلستان تا پاییز امسال 600 هزار شغل در این استان انجام شده است اما تا نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.
آمریکایی‌ها بدانند قادر نیستند که این ملت بزرگ و رهبری شجاع این ملت را شکست دهند.
ما با قدرت در برابر دشمنان ایستاده‌ایم.
با بودجه‌ای که امروز تقدیم مجلس کردیم به ویژه تبصره 14، 18، 19 و 21 فشارهایی که به ملت است را کم می‌کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در استان گلستان هیچ‌گاه بوی اختلاس استشمام نشده و شیعه و سنی و در کنار هم با وحدت زندگی کرده‌اند.
روحانی افزود: در سال 92 و 96 با رأی بلند مردم بزرگ گلستان بار مسئولیت بر دوش بنده گذاشته شد و من از اینکه تاریخ این استان را ورق می‌‌زنم و می‌بینم که بیشتر شهرستان‌های این استان بیش از 95 درصد به این دولت رأی داده‌اند در برابر عزمت این مردم احساس مسئولیت سنگین می‌کنم و سر تواضع فرود می‌آورم.
وی با بیان اینکه استان گلستان برای توسعه اقتصادی، ظرفیت‌های خوبی دارد، خاطرنشان کرد: در یکسال اخیر در استان گلستان بیش از یک‌هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات بانکی در اختیار مردم قرار گرفته است.
استان گلستان معبر نیست که فقط مردم از جاده عبور کنند و به زیارت ثامن الحجج مشرف شوند.
این استان باید تبدیل به مقصد شود.
وی ادامه داد: گردشکری عامل بزرگ برای اشتغال در این استان است.
در سفر قبلی به مردم این استان قول دادم تا پایان دولت یازدهم 22 هزار هکتار از اراضی استان زهکشی شود.
از آن قولی که دادیم به جای 22 هزارهکتار تاکنون 34 هزار هکتار عملیات زهکشی انجام شده است و تا پایان دولت دوازدهم تلاش می‌کنیم 50 هزار هکتار دیگر از اراضی استان نیز زهکشی شود.
این پروژه یک تحول بزرگ برای این استان خواهد بود.
روحانی با اشاره به محدودیت منابع بهداشتی در استان گلستان قول داد تا پایان دولت دوازدهم تعداد تخت‌های بیمارستانی در استان از 2 هزار تخت به 3 هزار تخت افزایش پیدا کند.
وی درباره ایمنی جاده‌های استان نیز گفت: 52 نقطه حادثه خیز در این استان وجود دارد که ایمن سازی 22 نقطه شروع شده است و 30 نقطه باقی می‌ماند.
رئیس جمهور گفت: در این سفر 63 طرح و پروژه را با یک‌هزار و 434 میلیارد تومان اعتبار برای استان گلستان تصویب کردیم که 250 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه و یک‌هزار و 210 میلیارد تومان بودجه سایر دستگاه‌های اجرایی است.