خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واکنش بهرام قاسمی به اظهارات پمپئو: پرتاب ماهواره منافاتی با قطعنامه ۲۲۳۱ ندارد / سکوی پرتاب ماهواره‌ها با موشک‌های نظامی متفاوت است / برای پیش بینی هواشناسی به این تکنولوژی نیاز داریم

انتخاب | برگزیده | دوشنبه، 24 دی 1397 - 16:36
قاسمی درباره اعلام ایران برای پرتاب دو ماهواره و واکنش پمپئو و فرانسه گفت: این بحث هیچ منافاتی با قطعنامه های سازمان ملل و ۲۲۳۱ ندارد. ساختار ماهواره هایی که در ایران روی آنها کار می شود و سکوی پرتاب ماهواره ها با موشکهای نظامی متفاوت است و این اقدامی غیرنظامی است و ما برای پیش بینی هواشناسی نیاز به این تکنولوژی داریم.
معطل،اروپايي،سخنگوي،پرتاب،كشور،ماهواره،وزارت،خارجه،ايران

خلاصه خبر

قاسمی درباره اعلام ایران برای پرتاب دو ماهواره و واکنش پامپئو و فرانسه گفت: اظهارنظر پامپئو و مقامات فرانسوی غلط و نابجا است.ایران بعنوان کشور مستقل حق استفاده از تمامی تکنولوژیها را برای پیشرفت کشور دارد و ایران در این حرکت معطل نظر و خواست دیگران نخواهد بود.در گذشته با یک کشور اروپایی صحبت و توافقات حاصل شد ولی طرف اروپایی به تعهداتش عمل نکرد.
وی درباره واکنش جدی به اقدام لهستان بیان کرد: وزارت خارجه در قبال هر اقدام غلط بی جا و خیمانه از سوی هر کشوری در چارچوب حفظ شئونات ملت ایران اقدامات لتزم را صورت می دهیم.
در زمان لازم درباره اقدامات دیپلماتیک خود اعلام نظر خواهیم کرد.