خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1778016 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تولد ۶ هزار دختر درخراسان جنوبی/۸۵۰ نفر «فاطمه و زهرا» نام گرفتند

مهر | استان‌ها | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:31
بیرجند- مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی از تولد شش هزار و ۴۴۴ نوزاد دختر در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: ۸۵۰ نفر به نام های فاطمه، زهرا و فاطمه زهرا نامگذاری شده اند.
فاطمه،زهرا،فراواني،خراسان

علیرضا مهرآور در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: در خراسان جنوبی قریب به ۱۹۷ هزار و ۷۱۹ نفر به نام مبارک حضرت صدیقه کبری (س) مزین و نام گذاری شده‌اند.
وی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۳ هزار و ۱۲۴ نوزاد در خراسان جنوبی متولد شده‌اند، افزود: از این تعداد شش هزار و ۴۴۴ نفر، نوزاد دختر بوده‌اند.
مهرآور با بیان اینکه در سال جاری ۸۵۰ دختر متولد شده فاطمه، زهرا و فاطمه زهرا نامگذاری شده‌اند، گفت: فراوانی نام‌های مذهبی همیشه در استان بالا بوده که این مهم نشان از فرهنگ غنی و معنوی مردم این خطه دارد.
بنا به گفته مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی، نام‌های فاطمه و فاطمه زهرا در ۱۰ ماهه سال جاری دارای بیشترین فراوانی نام در گروه دختران بوده‌اند.
وی ادامه داد: همچنین ریحانه، کوثر و محدثه از ابتدای سال جاری بیشترین فراوانی نام بوده که از مشتقات نام ام ابیها (س) را به خود اختصاص داده‌اند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1778016 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.