خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1778016 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مراکز درمانی خراسان‌جنوبی به ۱۵۵ پرستار جدید نیاز دارند

مهر | استان‌ها | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:31
بیرجند- مدیر پرستاری دانشگاه بیرجند گفت: مراکز درمانی خراسان‌جنوبی به ۱۵۵ پرستار جدید نیاز دارند.
پرستار،پرستاران،پرستاري،بيرجند،نيروي،دانشگاه،اظهاركرد

به گزارش خبرنگارمهر، زهرا فرج‌زاده صبح شنبه در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه خراسان‌جنوبی که در محل سالن شهید رحیمی دانشگاه علوم پرشکی بیرجند برگزار شد، اظهارکرد: پرستاران باید پیشگیری را در اولویت کار خود قرار دهند.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه مراکز درمانی خراسان‌جنوبی نیاز به ۱۵۵ نیروی پرستاری دارند، بیان‌کرد: در حال حاضر هزار و ۱۹۷ پرستار، ۱۴۱ پرستار اتاق عمل و همچنین ۱۱۸ پرستار هوشبری در مراکز درمانی خراسان‌جنوبی به بیماران و مردم استان خدمت‌رسانی می‌کنند.
فرج‌زاده ادامه‌داد: حدأقل می‌توانیم برای اینکه پرستاران وقت و فرصت بیشتری برای رسیدگی به بیماران داشته باشند نیروی کمک پرستار جذب کنیم.
وی با تأکید بر اینکه در بخش‌های ویژه به دلیل کمبود پرستار با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستیم، گفت: مراقبت از پنج بیمار برای یک پرستار در بخش‌های خاص بسیار طاقت‌فرسا است که در این زمینه باید تدبیری بیندیشیم.
مدیر پرستاری دانشگاه بیرجند با بیان اینکه با تمام این سختی‌های طاقت فرسا و مشکلات در زمینه نیروی انسانی، خراسان‌جنوبی در برخی شاخص‌های ملی کیفیت مراقبت‌های پرستاری از میانگین کشوری بالاتر است، اظهارکرد: به عنوان مثال میانگین پرستاران آموزش دیده درسطح کشور ۵۹ درصد اما این آمار در خراسان جنوبی ۷۸ درصد است.
فرج زاده یادآور شد: سال گذشته قول جذب ۵۵ کمک پرستار داده شد که متأسفانه این وعده محقق نشد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1778016 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.