خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1293309 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نخستین مرکز یددرمانی یزد آغاز به کار کرد- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:13
نخستین مرکز یددرمانی استان یزد و نهمین مرکز کشور در بیمارستان افشار یزد به بهره برداری رسید و رسما آغاز به کار کرد.
درماني،مركز،يزد،استان،پزشكي،يد،پيوند،علوم،اتابكي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، نخستین مرکز یددرمانی استان یزد پیش از ظهر امروز با حضور مسئولان استانی و خیران آغاز به کار کرد؛ این بخش نهمین مرکز ید درمانی کشور و اولین مرکز در استان یزد که با همت خانواده خیرنیکوکار مرحوم «محمدحسین مرداپور» و تأمین اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال ساخته و با همت دکتر«جاوید اتابکی» راه‌اندازی شده است.
سیدکاظم رضوی‌مدیر فنی مرکز ید درمانی استان، در آئین افتتاح این بخش درمانی، اظهار داشت:‌ پزشکی هسته‌ای از سال 93 فعالیت خود را در استان یزد آغاز و امروز در جایگاه 9 کشوری قرار دارد.
این متخصص پزشکی هسته‌ای مشارکت مطلوب ریاست و معاونت درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی را از جمله عوامل تأثیرگذار در راه‌اندازی و توسعه این رشته در استان یزد دانست و افزود:‌ این مرکز ید درمانی در حقیقت بخشی از خدمات رشته پزشکی هسته‌ای است که با حمایت‌های مستمر دکتر اتابکی به سرانجام رسیده است.
رضوی مرکز ید درمانی را مرکز بستری پزشکی هسته‌ای عنوان و بیان کرد: راه‌اندازی این مرکز نقش مهمی در تکمیل خدمات بهداشتی و درمانی استان به بیماران نقاط مختلف ایفا می‌کند.
محمود نوری شادکام معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی یزد هم در ادامه با بیان این‌که افتتاح مرکز ید درمانی یکی از مهمترین نیازهای استان در حوزه درمانی است، گفت: امیدوارم با راه‌‎اندازی این مرکز اختلالات تیروئیدی در استان یزد درمان شود.
وی در پایان با اشاره به دستاوردهای علوم پزشکی شهید صدوقی، خاطرنشان کرد: انجام تاکنون 130 پیوند کلیه، سه مورد پیوند کبد و ایجاد زیرساخت‌های انجام پیوند مغز و استخوان تا پایان امسال از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار حوزه بهداشت و درمان یزد است.
انتهای پیام/782/شبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1293309 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.