خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1293309 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

‌چرا حضرت فاطمه زهرا(س) ‌را ام‌الائمه(ع) می‌نامند؟- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:13
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان زنی نمونه و الگو ، یکی از معجزات اسلام است.
فاطمه،حضرت،علميه،زهرا،قم،شخصيت،حوزه،عنوان،ممدوحي

آیت‌الله حسن ممدوحی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به نقش حضرت فاطمه زهرا(س) در همه ابعاد شخصیتی اظهار داشت: ایشان در دفاع از ولایت و جانبداری از اسلام و تربیت فرزند و کسب علم و معرفت، زبده و برجسته بودند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: این بانوی بزرگ، مربی و الگوی همه زنان عالم است و صدیقه طاهره(س) از دیروز تا به قیامت الگویی مهم برای بانوان هستند.
وی تصریح کرد: شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان زنی نمونه و الگو و بی‌نظیر و ممتاز و منحصر به فرد، یکی از معجزات اسلام است.
آیت‌الله ممدوحی بیان کرد: صبر و شکیبایی حضرت فاطمه (س) در برابر ناملایمات و مصائب از دیگر ویژگی‌هایی است که از فاطمه زهرا(س)، شخصیتی بزرگ و با صلابت ساخته است.
استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: ایشان نقش بسیار مهمی در صیانت از ارزش های اسلامی و حریم ولایت داشتند و همواره سیره پدر را در وحدت میان امت اسلامی سرمشق خویش قرار می‌دادند و در بیدارگری مسلمین تلاش می‌کردند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ایشان پس از پیامبر(ص) شخصیت نخست نظام هستی است و دارای والاترین مقام به عنوان یک بانو در جهان است.
وی افزود: ما وظیفه مهمی در معرفی شخصیت و منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) در میان جوانان داریم و باید برای بانوان، ویژگی‌های این بانوی بزرگ را به خوبی تبیین کنیم تا فضائل اخلاقی ایشان را سرلوحه خود قرار دهند.
آیت‌الله ممدوحی تصریح کرد: ایشان از چنین شخصیتی برخوردارند که ما حضرت ولی‌عصر(عج) را به عنوان مهدی فاطمه(س) می‌خوانیم چرا که ایشان ام‌الائمه(ع) هستند و هرچه هست از ایشان نشأت گرفته است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: باید بتوان به معرفی مناقب و فضائل ایشان پرداخت مواره بکوشیم تا شخصیت ایشان را شناخته و برای دیگران تبیین کنیم.
انتهای پیام/457/شبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1293309 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.