خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1292999 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

مردم اصفهان از سرباز ولایت می‌گویند؛ راز ماندگاری حاج قاسم چیست؟- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:13
چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را پشت سر گذاشتیم، مردی متواضع، شکیبا و دلاور که بدون شک نامش در تاریخ ماندگار خواهد بود.
سردار،سليماني،قاسم،حاج،ايران،شهيد،شهادت،مراسم،زماني،روز،تشييع،د…

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، امروز چهل و سه روز از شهادت حاج قاسم سلیمانی می‌گذرد، سرداری که نه تنها مردم ایران که تمام جهان او را می‌شناسند، زمانی که دشمنان نامش را می‌شنیدند لرزه به اندامشان می‌افتاد و برای همین نیز او را به شهادت رساندند.
حاج قاسم سلیمانی مردی کاربلد و شجاع بود که می‌دانست چه می‌خواهد و چه خواهد کرد، او برای دشمنان دشمن و برای دوستان به معنای واقعی دوست بود، زمانی که خبر شهادتش را شنیدیم تا زمانی که مراسم باشکوه تشییع توسط مردم قدردان ایران برگزار شد و تا زمانی که پیکر مطهرش به خاک سپرده شد مردم از او و دلاوری‌هایش می‌گفتند.
آنها شهادتش را باور نمی‌کردند.
مردم ایران با شرکت در مراسم بزرگ تشییع حاج قاسم به جهانیان نشان دادند که سردار بزرگ ایران تنها برایشان یک مقام سپاهی نبود، بلکه مردی بود که در تمام امور آگاهی داشت و تا جایی که می‌توانست به مردم کمک می‌کرد.
مردمی بودن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی سبب شد که تمام مردم ایران از سراسر کشور در مراسم تشییع شرکت کنند و روزهایی را رقم بزنند که کسی جز خودمان باورش نمی‌کردیم.
چهل و سه روز پس از شهادت سردار سلیمانی به میان مردم اصفهان رفتیم و از آنها خواستیم هر چیزی در مورد سردار می‌دانند و یا آنچه دلشان می‌خواهد بگویند.
پاسخ‌های زیبا و جالبی دریافت کردیم.
نتیجه همه حرف‌هایی که میان‌مان رد و بدل شد این بود: چهل و سه روز که هیچ، اگر تمام روزهای دنیا نیز بگذرد نام و یاد سردار سلیمانی هرگز از بین نخواهد رفت، او ماندگاری‌اش را رقم زد و رفت.
سردار سلیمانی را با وعده نابودی داعش به یاد می‌آوریم
شکوفه از جوانان اهوازی است که در دانشگاه اصفهان درس می‌خواند، او در مورد سردار سلیمانی گفت: من هم مانند بقیه مردم ابتدا شهادت ایشان را باور نمی‌کردم، وقتی خبرها را مرور می‌کردم انگار در خواب بودم.
اما کمی که زمان گذشت فهمیدم متاسفانه واقعیت دارد.
بسیار ناراحت شدم، درست است که شهادت راهی بود که سردار به دنبالش بودند اما ما به عنوان مردمی که ایشان را خیلی دوست داشتیم بسیار ناراحت شدیم، من در مراسم تشییع ایشان که در اهواز برگزار شد شرکت کردم، واقعاً این مراسم بدون هیچ حاشیه‌ای برگزار شد و می‌توانم به جرأت بگویم که نخستین مراسمی بود که اینقدر خوب و با نظم و بدون حاشیه بود.
وی ادامه داد: من سعادت دیدار سردار شهیدمان را نداشتم اما ایشان را از کارهای بزرگشان می‌شناختم، به نظر من وعده سردار برای از بین بردن داعش یکی از بزرگترین اقدامات ایشان بود و در عین حال مهم‌ترین خاطره‌ای که مردم دارند.
هیچ کس از یاد نمی‌برد که چقدر قدرتمندانه شهید سلیمانی به قولشان عمل کردند، راهشان جاویدان.
حاج قاسم هیچ روزی را برای خودش زندگی نکرد
رضا از دیگر جوانان اصفهانی گفت: شهید سلیمانی از مردان نیک روزگار بودند، مردی متواضع، شجاع و قوی که همه ما به ایشان افتخار می‌کنیم، سرمان را بلند می‌کنیم و می‌گوییم سردار سلیمانی ایرانی بودند و ما به ایرانی بودن‌مان می‌بالیم.
شهید سلیمانی هیچ روزی را برای خودش زندگی نکرد و این را می‌توان خیلی راحت و ساده متوجه شد.
بابک دیگر جوان مشارکت کننده در بحث گفت: من یک بار سعادت دیدار حاج قاسم را داشتم، ایشان آنقدر مهربان و خنده رو بودند که باعث تعجب من شدند، نخستین باری بود که ایشان را از نزدیک می‌دیدم و باورم نمی‌شد کسی که چنین مقامی دارد و با این قدرت در پی کارهای بزرگ است اینقدر مهربان و صبور و با حوصله باشد.
از آن روز خیلی بیشتر عاشق شخصیت‌شان شدم.
تصویر حاج قاسم را در کلاس‌مان نصب کردیم و برای شناخت بیشتر تحقیق می‌کنیم
افروز یکی از نوجوانان اصفهانی گفت: ما در مدرسه مدام از سردار سلیمانی می‌گوییم، عکس ایشان در تمام مدرسه‌ها هست اما من و دوستانم عکس ایشان را در کلاس خودمان هم گذاشته‌ایم، برایشان برنامه‌های زیادی برگزار کردیم تا دانش آموزان بیشتر با اقدامات بزرگ سردار سلیمانی آشنا شوند.
من افتخار می‌کنم که توانستم کار کوچکی برای شناخت ایشان میان دانش آموزان انجام دهم، به خاطر این کارم از طرف مدیر مدرسه نیز بارها تشویق شدم.
وی افزود: از مسئولان می‌خواهم که زندگی و کارهای سردار سلیمانی را سرمشق خود قرار دهند و به فکر مردم باشند، شهید سلیمانی را همه مردم دوست دارند چون در میان مردم و به فکر مردم بود و هیچ وقت خودش را از مردم جدا ندانست برای همین هم ماندگار است.
مردم مصمم تر از قبل راه سردار را ادامه می‌دهند
محمد طاها یکی از ورزشکاران اصفهان نیز در این مورد گفت: تعداد خیلی کمی از مردم در فضای مجازی جوسازی می‌کنند و حرف‌هایی می‌زنند که دل آدم به درد می‌آید، من همیشه برای آنها پیام گذاشتم و جوابشان را دادم و از آنها خواستم که کمی در مورد سردار مطالعه و تحقیق کنند تا خدایی نکرده حقشان را ضایع نکنند.
اما تعداد این آدم‌ها کم است و هدفشان هم مشخص است.
وی افزود: پدرم چند بار سردار سلیمانی را از نزدیک دیدند و تا حدودی ایشان را می‌شناختند، از خاطره‌هایشان برایمان می‌گویند، ما هم خوشحال می‌شویم و هم ناراحت.
خوشحالی‌مان که مشخص است، اما ناراحتی‌مان برای این است که دیگر سردار را در میان خود نداریم.
مانند کوهی بودند که ما به ایشان تکیه کرده بودیم.
اما حالا مردم قوی‌تر و مصمم‌تر از قبل راه سردار را ادامه می‌دهند.
حاج قاسم به فکر تمام مردم ایران بود
سپیده از دیگر جوانان اصفهانی گفت: برخی‌ها مدام می‌گویند حاج قاسم به فکر خانواده‌های شهدا بودند، این حرف کاملاً درست است اما چرا نمی‌گویند ایشان به فکر تمام مردم ایران بودند، واقعاً هیچ کس با دیگری برایشان فرق نداشت.
درست است، شهدا و خانواده‌هایشان به گردن تمام ما حق دارند و باید بیشتر به آنها رسیدگی شود اما می‌دانیم که حاج قاسم هوای همه مردم را داشتند، مردمی بودند و قلباً برای همه دلسوزی می‌کردند.
وی ادامه داد: شهید سلیمانی مرد بزرگی بود که هیچ وقت فراموش نمی‌شود، این را هم ما می‌دانیم و همه دشمنانی که برای شهادتش نقشه کشیده بودند.
به گزارش تسنیم، اصفهانی‌ها مانند تمام مردم ایران شهید حاج قاسم سلیمانی را دوست دارند، به ایشان ارادت دارند و زمانی که نامش را می‌شنوند لبخندی به لب می‌آورند و از خوبی‌ها، دلاوری‌ها و اقداماتش می‌گویند اما دلتنگی هم چاشنی این لبخند می‌شود و افسوس می‌خوردند که چرا دیگر سردار را ندارند.
امروز چهلمین روز شهادت سرباز ولایت است، او که ساده زیستی را به ما آموخت و شجاعت را به جوانان‌مان یادآوری کرد.
او که در تاریخ جهان ماندگار خواهد شد.
انتهای پیام/164/ تبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1292999 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.