خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1183322 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

گفتگو درباره کتاب «نبرد قدرت در ایران» در چراغ مطالعه امشب

مهر | دین و اندیشه | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:11
برنامه تلویزیونی چراغ مطالعه امشب میزبان محمد سمیعی نویسنده کتاب «نبرد قدرت در ایران؛ چرا و چگونه روحانیت پیروز شد؟ » می شود و با وی درباره این اثر گفتگو می کند.
ايران،سميعي،سياسي،جهان،برنامه،روحانيت

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه تلویزیونی چراغ مطالعه امشب شنبه ۲۶ بهمن ماه میزبان محمد سمیعی می‌شود و با او در مورد کتاب «نبرد قدرت در ایران؛ چرا و چگونه روحانیت پیروز شد؟» به گفتگو خواهد پرداخت.
سمیعی معتقد است هر کسی بخواهد درک درستی از اجتماع و سیاست ایران در چند قرن اخیر داشته باشد باید بتواند به این سوال پاسخ دهد که چطور و چگونه روحانیت توانست در صحنه نبردهای سیاسی ایران معاصر به پیروزی برسد؟
در نظر بگیرید در تمام تاریخ معاصر جهان عمده‌ترین نیروهای مذهبی جهان مدام در حال عقب‌نشینی از نقش‌های اجتماعی بودند که به‌طور سنتی بر عهده داشتند اما انگار روندی که در ایران طی شد کاملاً برعکس این ماجرا بود.
محمد سمیعی محقق تاریخ سیاسی ایران و مدرس دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران است و دکترای علوم سیاسی خود را از دانشگاه وستمینستر اخذ کرده است.
چراغ مطالعه برنامه تلویزیونی نقد محور در حوزه کتاب است که تا کنون سیزده قسمت از آن روی آنتن شبکه چهار رفته است.
این برنامه شنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1183322 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.