خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1276965 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

شبکه سازی حلقه مفقوده کارآفرینی در کشور است

ایسنا | استان‌ها | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:10
مدیر کل اشتغال و کارآفرینی بهزیستی کشور گفت: ما در ادبیات کارآفرینی کشور یک حلقه مفقوده داریم و آن بحث شبکه سازی است که نقطه ضعف کشور در این حوزه محسوب می‌شود.
بهزيستي،تسهيلات،اشتغال،تومان،كشور،افزايش،كارفرمايي،دهقان،آفريني…

ایسنا/یزد مدیر کل اشتغال و کارآفرینی بهزیستی کشور گفت: ما در ادبیات کارآفرینی کشور یک حلقه مفقوده داریم و آن بحث شبکه سازی است که نقطه ضعف کشور در این حوزه محسوب می‌شود.
«رضا دهقان» در آیین آغاز نمایشگاه و فروشگاه دایمی تولیدات جامعه هدف بهزیستی در استان یزد، اظهار کرد: هر فعالیت جدید که منجر به تغییر رفتار در جامعه شود، کار آفرینی است.
وی افزود: ما در این خصوص گفتمان نداریم و باید با هم صحبت کنیم و اگر ادبیات مشترک برای خودمان تعریف کنیم و شبکه سازی کنیم آنوقت می توانیم بی نیاز از دنیا باشیم.
مدیرکل اشتغال و کار آفرینی بهزیستی کشور ضرورت کار آفرینی را توجه به مصادیق همکاری، همدلی، همگنی و همزبانی دانست و بیان کرد: در صورتیکه مرزها را وابسته به جنس، معلولیت و غیره نکنیم، موفق خواهیم بود.
دهقان با اشاره به ظرفیت بالای کارآفرینی در بهزیستی گفت: بهزیستی یک ظرفیت فوق العاده دارد و آن محصولاتی است که به بهترین کیفیت توسط جامعه هدف تولید می‌شود اما آن محصولات نیاز به تجاری سازی دارد.
این مسئول بیان کرد: ظرفیت بهزیستی در استانها موسسات غیردولتی هستند که حلقه واسط بخش غیردولتی و بخش خصوصی هستند.
دهقان با اشاره به تسهیلات بهزیستی در حوزه اشتغال گفت: در حوزه اشتغال با نگاه اشتغال پایدار اولین قدم اساسی افزایش اعتبارات بانکی بود که خوشبختانه تا سه برابر افزایش پیدا کرد و امسال اعتبارات تبصره بند «ب» ماده ۱۶ قانون بودجه کشور از ۵۰۰ میلیارد در سال گذشته به یک میلیارد و ۵۰۰ تومان افزایش یافت.
وی افزود: سال آینده این اعتبارات به دو هزار و۵۰۰ میلیارد تومان با بازگشت هفت ساله افزایش می یابد.
مدیرکل کار آفرینی و اشتغال بهزیستی کشور سقف تسهیلات پرداختی را ۵۰ میلیون تومان دانست و گفت: در بخش کارفرمایی برای ۵ نفر حدود ۲۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود که در تعامل با بانک مرکزی تلاش داریم در حوزه کارفرمایی این وضعیت از کارگاه‌های ۵ نفره به ۲۰ نفره برسانیم که سقف تسهیلات به یک میلیارد تومان افزایش پیدا کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل بهزیستی استان یزد، دهقان در خصوص پرداخت تسهیلات کارفرمایی از محل صندوق توسعه ملی گفت: از محل صندوق توسعه ملی نیز ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت کارفرمایی و خویش فرمایی قابل عرضه است و این تسهیلات برای سازمان بهزیستی به دلیل خاص بودن جامعه هدف عموماً تسهیلات کم بهره و چهار درصدی است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1276965 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.