خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1778016 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

بستر توسعه بلند مدت شهرستان بیضا فراهم است

ایسنا | استان‌ها | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:10
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به بهره‌برداری از پست فوق توزیع ۶۳ کیلوولت شهرستان بیضا، این اقدام را زیرساختی و با اهمیت توصیف و تاکید کرد که امروز بستر برای توسعه بلند مدت این شهرستان فراهم است.
توزيع،برق،پست،شركت،شيراز،منطقه،كيلوولت،فراهم،بيضا،پروژه،كشاو ...

ایسنا/فارس مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به بهره‌برداری از پست فوق توزیع ۶۳ کیلوولت شهرستان بیضا، این اقدام را زیرساختی و با اهمیت توصیف و تاکید کرد که امروز بستر برای توسعه بلند مدت این شهرستان فراهم است.
جلال زراعت‌پیشه شنبه ۲۶ بهمن در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، و با اشاره به اقدامات توسعه‌ای شرکت توزیع نیروی برق شیراز در یکسال اخیر و پروژه‌های افتتاح شده این شرکت در ایام الله دهه فجر، بهره‌برداری از پست فوق توزیع ۶۳ کیلوولت بیضاء را از اهم این اقدامات دانست و گفت: این اقدام گامی اساسی در مسیر توسعه منطقه در ابعاد مختلف کشاورزی و صنعتی با افق بلند مدت است.
او اضافه کرد: پست فوق توزیع ۶۳ کیلوولت بیضا در واقع پست شماره ۲ این منطقه بوده و به همراه خطوط ورودی و خروجی آن با همکاری شرکت برق منطقه‌ای فارس و شرکت توزیع شیراز، با سرمایه‌ای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال اجرا و به مناسبت دهه فجر افتتاح شد.
زراعت‌پیشه با بیان اینکه بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال از کل اعتبار این پروژه توسط شرکت توزیع برق شیراز تامین شده است، گفت: نیاز منطقه به احداث پست دوم مطرح بود، خطوط توزیع خارج شده از پست اول به ظرفیت کامل رسیده بود و پاسخگویی به نیازهای منطقه اجرای این پست و شبکه های مربوطه را توجیه می کرد.
مدیرعامل توزیع برق شیراز گفت: هدف اصلی این پروژه پاسخگویی به نیاز روز افزون مردم منطقه به تامین انرژی برق در بخش‌های مختلف خصوصا کشاورزی و صنعت بوده است.
او با بیان اینکه اجرای پست فوق توزیع ۶۳ کیلوولت بیضا، زیرساختی برای توسعه پایدار منطقه با افقی درازمدت ایجاد کرده است، گفت: با اجرای خروجی ۲۰ کیلوولت این پست و با نصب ۴ فیدرهوایی ، ۱۲ کیلومتر خط ۲ مداره و ۲۵ کیلومتر خط تک مداره، امکان تامین برق متقاضیان فراهم شده است.
زراعت پیشه ضمن تاکید براینکه اکنون زمینه جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی برای تسریع در توسعه منطقه مستعد بیضا فراهم شده است، گفت: با اجرای این پروژه زمینه تامین برق حدود ۵۰۰ چاه کشاورزی فراهم شده است.
او ادامه داد: برقی شدن چاههای کشاورزی ضمن فراهم کردن امکان کاهش هزینه تولید محصول زراعی، در حفظ محیط زیست و کاهش مخاطرات زیست محیطی و کاهش مصرف سوخت فسیلی تاثیر بسزایی خواهد داشت.
زراعت پیشه خاطرنشان کرد: امروز و با افتتاح پست فوق توزیع ۶۳ کیلوولت بیضا، امکان پاسخگویی به نیاز توسعه ای در بخش‌های کشاورزی، باغداری، دامداری، صنایع تبدیلی و صنایع تکمیلی فراهم شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز، یکی از مزایای اجرای این پروژه را ایجاد بستر اشتغال برای ۱۵ هزار نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم دانست و گفت: این مهم با استفاده از توان تخصصی نیروی انسانی و بهره گیری از ظرفیت پیمانکاران و همراهی نماینده مردم منطقه در مجلس، فرماندار شهرستان و شهردار و اعضای شورای شهر، محقق شده است.
به گزارش ایسنا، زراعت پیشه همچنین با یادآوری اینکه پیش از این بهره‌برداری از ۶ عنوان پروژه شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اعتباری بالغ بر ۱۱۹ میلیارد تومان، طی مراسمی و به مناسبت دهه مبارک فجر انجام شده بود، گفت: یکی از مهمترین پروژه‌های اجرایی شده این شرکت، بحث بهسازی و ساماندهی و استانداردسازی شبکه توزیع برق بازار وکیل، به عنوان یکی از نمادهای مهم فرهنگی تاریخی شیراز، بوده است.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1778016 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.