خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1183062 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

اسناد دیده نشده جدید از گابریل گارسیا مارکز در نمایشگاه تگزاس

مهر | فرهنگی و هنری | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:10
نمایشگاهی با عنوان «بدل شدن به یک نویسنده جهانی: گابریل گارسیا مارکز» در شهر آستین تگزاس جنبه‌های جدیدی از زندگی این نویسنده را به تماشاگران نشان می‌دهد.
ماركز،نويسنده،گارسيا،گابريل،ادبي،كلمبيايي،بدل،تابستان،خواهد_داشت

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاهی از آثار گابریل گارسیا مارکز نویسنده نامی کلمبیایی در شهر آستین واقع در تگزاس آغاز به کار کرده که تا تابستان ادامه خواهد داشت و به بررسی زندگی او می‌پردازد.
این نمایش شامل حدود ۳۰۰ قلم از جمله چند سندی می‌شود که تا به حال به صورت عمومی نشان داده نشده‌اند.
خیلی از آن‌ها از کلکسیون آثار مارکز در «رنسوم سنتر» گرفته شده‌اند و هدف‌شان این است که بتوانند به بازدیدکنندگان نشان بدهند چطور مارکز توانست تبدیل به یک ستاره ادبی و یک نویسنده کلاسیک بشود.
مارکز در تمام طول عمر خود همیشه از خانواده و دوستانش به خاطر حمایت‌شان تشکر کرد.
به همین دلیل در این نمایش هم نامه‌ها، عکس‌ها و ویدیوهایی وجود خواهد داشت که نشان می‌دهد چطور حلقه حرفه‌ای مارکز از مسیر تخصصی کار ادبی او حمایت کرد.
این نمایشگاه که با عنوان «بدل شدن به یک نویسنده جهانی: گابریل گارسیا مارکز» برگزار شده، توسط آلوارو سانتانا-آکیونا استادیار جامعه‌شناسی کالج ویتمن سازمان‌دهی شده و از یکم فوریه آغاز به کار کرده است.
نمایشگاه مارکز تا نوزدهم جولای (نیمه تابستان) دایر خواهد بود.
در سال ۱۹۶۵، گابریل گارسیا مارکز یک نویسنده کلمبیایی ساکن مکزیکوسیتی بود که فراتر از حلقه‌های ادبی مکزیک و کلمبیا افراد زیادی او را نمی‌شناختند.
وی به مدت تقریباً دو دهه به سختی تلاش کرد تا در نهایت به یک نویسنده تمام وقت ادبیات داستانی بدل شد.
اما انتشار رمان «صد سال تنهایی» در سال ۱۹۶۷ و موفقیت بین‌المللی آن مارکز را تبدیل به یکی از تحسین‌شده‌ترین نویسندگان قرن بیستم کرد.
او سال ۱۹۸۲ جایزه نوبل ادبیات را هم به خود اختصاص داد.
مارکز، پنجشنبه ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ (۲۸ فروردین ۱۳۹۳)، در ۸۷ سالگی، در خانه‌اش در مکزیکو سیتی درگذشت.
دو سال پیش از مرگ، برادر وی اعلام کرده بود او از بیماری فراموشی (دمانس) رنج می‌برد و دیگر نمی‌نویسد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1183062 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.