خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1277014 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کمک آمریکا و ناتو به لیتوانی برای بازدارندگی موثر روسیه- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:10
رئیس جمهوری لیتوانی گفت، ناتو و به‌خصوص آمریکا برای مقابله موثر با "تهدیدات از جانب مسکو" و "بازدارندگی روسیه" به این کشور کمک قابل توجهی می‌کنند و حداکثر آمادگی نیروهای ناتو در منطقه دریای بالتیک ضروری است.
روسيه،ناتو،نظامي،جانب،ليتواني،تهديدات،مؤثر،مسكو،ايالات،متحده،مق…

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "گیتاناس نوسدا" رئیس جمهوری لیتوانی امروز در کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد که ایالات متحده و سایر کشورهای عضو ناتو به این کشور کمک می‌کنند تا بتواند به طور مؤثر با تهدیدات از جانب روسیه مقابله کند.
به گفته وی ، کشور لیتوانی بدون مشارکت ایالات متحده، قادر به "بازدارندگی مؤثر روسیه" نبود.
نوسدا گفت: «بدون حمایت ایالات متحده و سایر متحدان ناتو ، ما نمی توانستیم به طور مؤثر با "تهدیدات از جانب روسیه" مقابله کرده و "بازدارندگی روسیه" را بطور موثر انجام دهیم.
موقعیت جغرافیایی و موقعیت ژئوپلیتیکی ما را وارد می کند تا از حداکثر منابع خود در این راستا استفاده کنیم.»
رئیس جمهوری لیتوانی افزود که به عقیده وی، حداکثر آمادگی نیروهای اتحاد آتلانتیک شمالی در لیتوانی بسیار ضروری است.
علاوه بر این ، نوسدا بر اهمیت ادامه برنامه‌های آموزشی و مشارکت نظامیان لیتوانیایی در تمرینات و مانورهای مشترک با نیروهای ناتو تأکید کرد کرد.
اظهارات مربوط به "تهدیدات از جانب روسیه" به طور مرسوم و دوره‌ای توسط سیاستمداران غربی، و اغلب از سوی مقامات جمهوری‌های حوزه دریای بالتیک و کشور لهستان شنیده می‌شود.
این در حالی است که مقامات مسکو بارها تأکید کرده‌اند که روسیه هرگز برنامه‌ای برای حمله به هیچ یک از کشورهای عضو ناتو نداشته و چنین قصدی را در آینده هم ندارد.
استفاده ناتو از "روس‌هراسی" برای تقویت توان نظامی خود در نزدیکی مرزهای روسیه
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اخیراً چنین ابراز عقیده کرد که پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به خوبی می داند که مسکو هیچ برنامه‌ای برای حمله به هیچ کشوری ندارد و تهدیدی از جانب روسیه وجود ندارد، ولی مقامات بروکسل فقط از این بهانه و فرصت استفاده می کنند تا تجهیزات و واحدهای نظامی بیشتری را در نزدیکی مرزهای غربی روسیه مستقر کنند.
وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه طرفی که توان نظامی خود در قاره اروپا را به رخ می کشد، روسیه نیست، بلکه ناتو است، یادآور شد که از لحاظ بودجه و تولید تجهیزات نظامی فقط کشورهای اروپایی عضو ناتو، به استثنای آمریکا، تقریباً دو برابر نیروهای مسلح روسیه هزینه صرف می‌کنند.
لاوروف گفت: «مانور نظامی «Defender 2020» در سال جاری ، گسترده‌ترین مانور نظامی آمریکا در خاک اروپا طی 25 سال گذشته خواهد بود.
کسانی که چنین مانورهای کاملاً غیر قابل توجیهی را تحریک می کنند، به دنبال پاسخ متقابل ما هستند تا تنش در منطقه افزایش یابد.
ولی جنبه مهم همه اقدامات ما بر این اساس است که مسکو به تهدیدات از جانب ناتو برای امنیت خود، صرفاً در خاک خود و با تقویت توان دفاعی پاسخ می‌دهد.»
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1277014 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.