خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1183322 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

بازدهی امسال فرابورس 158 درصدی شد- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:09
شاخص کل فرابورس ایران در جریان معاملات هفته گذشته با ثبت رشد 2.8 درصدی، بازدهی خود از ابتدای امسال را به عدد 158 درصد رساند.
بازار،معاملات،هفته،فرابورس،ارزش،درصدي،ريال

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص کل فرابورس(آیفکس) در جریان معاملات فرابورس ایران در هفته سوم بهمن ماه، با رشد 2.8 درصدی به پله 5815 واحد رسید و ارزش بازار نیز در همین مدت با عبور از 6 میلیون و 211 هزار میلیارد ریال، ضمن ثبت رشد 2.7 درصدی نسبت به ابتدای هفته، رکوردهای قبلی را جابجا کرد.
ارزش معاملات فرابورس هم با کاهش 24 درصدی در این مدت رقمی در حدود 97 هزار میلیارد ریال را ثبت کرد.
حجم معاملات نیز میزبانی از دادوستد 13 میلیارد و 328 میلیون ورقه بهادار را نشان می‌دهد.
همچنین تعداد معاملات نیز 2 درصد کاهش داشت و با 3 میلیون و 289 هزار دفعه معامله، کار خود را پایان داد.
همچنین بررسی بازارهای مختلف فرابورس بر اساس ارزش معاملات از پیشتازی بازار دوم در هفته گذشته حکایت دارد و این در حالی است که این بازار به رغم قرار گرفتن در رتبه اول، نسبت به هفته گذشته افت 11 درصدی داشته است.
ارزش معاملات این بازار در این هفته بالغ بر 42 هزار میلیارد ریال بود.
اما در رتبه دوم این رده‌بندی بازار پایه فرابورس قرار دارد که با رشد ناچیز 14 صدم درصدی نسبت به هفته گذشته، میزبان معاملاتی به ارزش 30 هزار میلیارد ریال بوده است.
بازار ابزارهای نوین مالی نیز با معاملاتی به ارزش حدود 14 هزار میلیارد ریال در رتبه سوم جای گرفت.
این در حالی است که در رتبه‌بندی بازارها بر اساس حجم معاملات شاهد جابجایی بازار پایه و بازار دوم فرابورس هستیم و بر این اساس، بازار پایه با اختلاف اندک در پله نخست قرار گرفت.
هر دوی این دو بازارها با وجود یک روز تعطیلی در میانه هفته، در حجم معاملات نسبت به هفته قبل آماری صعودی را ثبت کردند و بازار پایه با میزبانی از 5 میلیون و 961 هزار ورقه معامله و بازار دوم با 5 میلیون و 815 هزار ورقه معامله، کار خود را پایان دادند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1183322 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.