خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1183531 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فاز جدید مایه کوبی تب برفکی در دام‌های سنگین قزوین آغاز شد

مهر | استان‌ها | شنبه، 26 بهمن 1398 - 14:09
قزوین- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان قزوین از آغاز فاز جدید مایه کوبی تب برفکی در دام‌های سنگین استان قزوین خبر داد.
كوبي،تب،مايه،برفكي،واحدهاي،استان،ماه

غلامرضا توکلی الموتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: فاز جدید مایه کوبی تب برفکی در دام‌های سنگین از ۲۸ بهمن ماه سال جاری در استان آغاز و ظرف مدت یک ماه تمامی دام‌های سنگین واحدهای روستایی و صنعتی استان تحت پوشش مایه کوبی تب برفکی قرار خواهند گرفت.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: مایه کوبی تب برفکی در دام‌های سنگین حداکثر هر ۴ ماه یک نوبت و در دام‌های سبک (گوسفند و بز) هر سال یک نوبت انجام می‌شود و پیش بینی می‌شود در این طرح بالغ بر ۸۵ هزار رأس گاو و گوساله واحدهای روستایی و۹۰ هزار رأس گاو و گوساله واحدهای صنعتی با همکاری بخش دولتی و بخش خصوصی تحت پوشش مایه کوبی قرار گیرند.
وی به دامداران استان تاکید کرد: به منظور جلوگیری از بروز بیماری در جمعیت دامی نسبت به انجام مایه کوبی دام‌های خود حداکثر هر ۴ ماه یک نوبت اقدام کرده و تزریق دز یادآور واکسن به گوساله‌هایی که برای بار اول واکسینه شده اند را حتماً انجام دهند.
توکلی الموتی خاطر نشان کرد: بیماری تب برفکی به عنوان یکی از بیماری‌های ویروسی واگیر دار بوده که در صورت بروز، با علائم بالینی از قبیل: تب، ریزش بزاق، کاهش اشتها، لنگش، کاهش وزن و کاهش تولید شیر مشاهده شده و می‌تواند خسارات اقتصادی فراوانی به واحدهای دامی در گیر بیماری، وارد کند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1183531 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.