خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 29 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خواسته واشنگتن برای متلاشی کردن ائتلاف سوری

مهر | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 16:35
سفیر روسیه در لبنان در گفتگویی با یک رسانه لبنانی به موضع گیری درباره موضوعات مختلفی از جمله حمله تل آویو به دمشق و ادامه همکاری مسکو با تهران در سوریه و نیز اقدامات تنش‌زای آمریکا پرداخت.
همكاري،حمايت،نظامي،رژيم،ضد،راستاي،سفير،هجمه،نقش،روابط،آمريكا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الاخبار، «الکساندر زاسپکین» سفیر روسیه در لبنان ضمن انتقاد از هجمه رسانه ای و دیپلماتیک غربیها به نقش روسیه اعلام کرد: غربی ها به دنبال بزرگنمایی درباره نقش روسیه در لبنان با هدف متوقف کردن مسیر توسعه روابط میان دو کشور هستند.
مسکو بر توسعه روابط با لبنان از طریق توافق همکاری نظامی و فنی و توافقات اقتصادی و امضای قراردادهای جدید عزم جدی دارد و منتظر امضای توافق همکاری نظامی پس از تشکیل دولت جدید لبنان و افزایش سطح حضور در این کشور در سال ۲۰۱۹ با وجود همه هجمه هاست.
سفیر روسیه در لبنان درباره فشارهای آمریکا برای ممانعت از سرگیری روابط میان کشورهای عربی و دمشق نیز گفت: خواسته آشکاری از سوی آمریکایی ها و برخی اعراب وجود دارد و آن متلاشی شدن ائتلاف سوری-ایرانی است و این به نظر من موضوعی غیرمنطقی است.
نقش ترکیه محدود است و سرانجام نیروهای ترکیه از سوریه می روند و همه اراضی سوریه به آغوش دمشق بازمی گردد.