خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1795818 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ابراز نگرانی اروپا درباره ادامه اشغالگری اسرائیل با تکیه بر معامله قرن ترامپ

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 26 بهمن 1398 - 02:06
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر بر مخالفت این اتحادیه با طرح خاورمیانه‌ای ترامپ موسوم به معامله قرن تأکید و درباره تداوم اشغالگری اسرائیل با تکیه بر این طرح ابراز نگرانی کرد.
اروپا،طرح،تأكيد،صهيونيستي،اسرائيل،اتحاديه،الحاق،معامله،قرن

به گزارش مشرق، «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگویی با روزنامه "دی‌ولت" آلمان بر مخالفت اتحادیه اروپا با طرح خاورمیانه‌ای "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن تأکید کرد.
وی تأکید کرد که برای این منظور به طرحی نیاز است که همسو با قوانین بین‌المللی باشد.
وی در این راستا به موضوع الحاق کریمه به روسیه اشاره کرده گفت: اروپا نمی‌تواند مسئله الحاق کریمه به روسیه را به این دلیل که این کشور به‌صورت یکجانبه آن را به‌رسمیت شناخته بپذیرد.
وی همچنین گفت که اتحادیه اروپا طرفدار یک راه‌حل دو دولتی در مرزهای ۱۹۷۶ و با تبادل اراضی متعادل است.
به‌گفته وی هدف باید این باشد که اسرائیل و یک کشور مستقل فلسطینی دموکراتیک و پایدار کنار هم و با به‌رسمیت شناختن متقابل هم زندگی کنند.
بورل تأکید کرد که طرح خاورمیانه‌ای ترامپ از این پارامترها منحرف شده است.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخش دیگری از این گفتگو تأکید کرد که اروپا شدیداً نگران این مسئله است که این طرح ترامپ منجر به الحاق بخش‌های بیشتری از کرانه باختری به اسرائیل شود، به‌گفته وی این در تناقض با قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت است.
وی با ابراز امیدواری درباره محقق نشدن این طرح ترامپ گفت: ما بر یک روند سیاسی بین احزاب درگیر منطبق با قوانین بین‌المللی تأکید داریم.
وی از اسرائیل خواست که از هرگونه اقدام یکجانبه و تصمیم‌گیری بر مبنای معامله قرن ترامپ بپرهیزد.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا چندی پیش طی مراسمی با حضور «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به‌طور رسمی از طرح آمریکایی ــ صهیونیستی موسوم به «معامله قرن» رونمایی کرد.
وی اعلام کرد که بر اساس طرح صلح آمریکایی ــ صهیونیستی، آمریکا تمامی بیت‌المقدس را به‌عنوان قلمروی اسرائیل محسوب خواهد کرد و حاکمیت ادعایی این رژیم بر جولان اشغالی را نیز به‌رسمیت می‌شناسد.
وی همچنین خاطرنشان کرد که دولتش پیش از این نیز همین امتیازات را برای رژیم صهیونیستی قائل شده است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1795818 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.