خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 29 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نبرد جمهوری اسلامی با دشمنان خود، نبرد انسانیت علیه تمام کفر است

مهر | دین و اندیشه | دوشنبه، 24 دی 1397 - 16:29
سیامک مره‌صدق گفت: تمامی دین‌ها و انسان‌هایی که به آزادی اعتقاد دارند، باید از جمهوری اسلامی ایران حمایت کنند.نبرد جمهوری اسلامی با دشمنان خود، نبرد انسانیت علیه تمام کفر است.
ايام،چهل،ميلاد،عيسي،كليت،حمامي،كشور،انسان،شاهد،مقدس،اشاره،نظ ...

خلاصه خبر

در جریان انقلاب و در جریان فعالیت‌های ضدرژیم پهلوی، مسلمان و یهودی و مسیحی و پیروان همه ادیان با همدیگر مبارزه کردند.
ایرانیان یهودی و ایرانیان غیرمسلمان، در جریان انقلاب اسلامی با مسلمانان همراهی می‌کردند و حتی در نوجوانی شاهد بودم که کلیمیان در شیراز با پرچم‌های مخصوص خود در راهپیمایی‌های ضد رژیم پهلوی شرکت می‌کردند.
وی افزود: البته این اقدامات از چشم بزرگان مسلمان دور نماند.
در کل مسلمانان ذهنیت مثبتی نسبت به ایرانیان یهودی داشته‌اند.
وی سپس با انتقاد از دشمنان شناخته‌ شدن انقلاب اسلامی، گفت: دشمنان جمهوری اسلامی و دشمنان ملت ایران، دشمنان کلیت ایران هستند.
مارنرسای بنیامین، اسقف اعظم کلیسای شرق آشور دیگر سخنران این مراسم با اشاره به ایام میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) و گرامیداشت این عید در ایران، گفت: ما پیروان ادیان مسیحی در ایران می‌توانیم اذعان کنیم؛ ایام سال نوی مسیحی و سالروز میلاد حضرت عیسی، هر ساله در کشور عزیزمان ایران اسلامی، به نحو احسن گرامی داشته می‌شود.
حاخام حمامی لاله‌زار، مرجع دینی کلیمیان در ادامه از اشتراکات بین ادیان و نگاه وحدت‌نگر بین ادیان الهی یاد کرد و گفت: همزیستی ادیان پایه‌های اشتراک بسیار زیادی دارد و مهمترین آنها اعتقاد به خداوند یگانه است.
در هر دینی انسان با ارزش‌ترین مخلوق است.
خداوند انسان را اشرف مخلوقات آفریده است و وقتی انسان مورد احترام قرار می‌گیرد، باید خداگونه رفتار کند.
مرجع دینی کلیمیان ایران در ادامه، ویژگی خاص انسانی را حق شناسی دانست و گفت: انسان در هر سرزمینی که زندگی می‌کند، برای آبادانی سرزمین خود باید تلاش کند.
حاخام حمامی لاله‌زار افزود: همه اقوام و اقشار مختلف در شادی‌های یکدیگر شریک بودند و در غم‌ها و ناراحتی‌ها نیز، همدم بودند که در پی آن انقلاب شکوهمند اسلامی و بعد از آن، دفاع مقدس به ظهور رسید.
در این چهل سال همفکری و همزیستی ادیان در ایران نمونه است.