خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1629458 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جزئیات حملات موشکی رژیم صهیونیستی به پایتخت سوریه/ شناسایی و انهدام حداقل ۹ موشک در آسمان دمشق + نقشه میدانی و عکس

مشرق | بین‌الملل، بین‌الملل | جمعه، 25 بهمن 1398 - 13:57
جنگنده های رژیم صهیونیستی برای دومین بار در ماه جاری چند منطقه را در دمشق هدف قرار دادند که پدافند هوایی ارتش به سرعت واکنش نشان داد.
سوريه،دمشق،موشكي،حملات،رژيم،صهيونيستي،ارتش،صهيونيست،ميداني،فرود…

به گزارش مشرق، همزمان با ادامه پیروزی های خیره کننده نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در محور غرب حلب، رژیم صهیونیستی چند منطقه را در خاک سوریه هدف حملات موشکی قرار داد.
براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، حملات موشکی صهیونیست ها ساعت ۲۳:۴۵ به وقت دمشق ( ۰۱:۱۵ به وقت تهران) علیه چند هدف در استان دمشق صورت گرفت.
به گفته این منبع میدانی، جنگنده های رژیم صهیونیستی از مناطق شمالی فلسطین اشغالی و مناطق مرزی در حدفاصل «سوریه، لبنان و جولان اشغالی» حمله موشکی را به سمت پایتخت سوریه انجام دادند.
این منبع میدانی با بیان این که جنگنده های صهیونیست ها بیش از ۱۰ موشک را به سمت چند منطقه در استان دمشق شلیک کردند، گفت: سامانه دفاع هوایی سوریه با شروع حملات به سرعت فعال شد و واکنش نشان داد.
وی افزود: پدافند هوایی ارتش سوریه با موشک های شلیک شده در آسمان فرودگاه بین المللی دمشق و شهرک های حومه، محله های غربی، شهرک «الضمیر» در حومه شمال شرق پایتخت و شهرک های «قدسیا والاسد» نزدیک بزرگراه «دمشق - بیروت» درگیر شد.
خبرها حاکیست، پدافند هوایی ارتش سوریه حداقل ۹ موشک را در آسمان پایتخت شناسایی و منهدم کرد اما تعدادی موشک های شلیک شده در حومه فرودگاه «الکسوه» در جنوب شهر دمشق و اطراف فرودگاه بین المللی دمشق اصابت کردند.
به گفته برخی از منابع میدانی، در حملات موشکی شب گذشته رژیم صهیونیستی که حدود ۱۰ دقیقه به طول انجامید، پایگاه گروه اول ارتش سوریه در اطراف فرودگاه الکسوه یک از اهداف مدنظر بود.
براساس اطلاعات به دست آمده، سامانه های ضد هوایی با برد متوسط ارتش سوریه نیز شب گذشته هواپیماها و پهپادهای شناسایی ارتش رژیم صهیونیستی را در محور «جبل الشیخ و از مناطق مرزی جولان اشغالی تا نزدیکی مرزهای دمشق» شناسایی کرده و هدف قرار دادند.
آرشیو
همزمان با حملات موشکی رژیم صهیونیستی به پایتخت سوریه، برخی رسانه ها از توقف پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین المللی دمشق خبر دادند اما یک منبع میدانی این خبر را تکذیب و رد کرد.
پیشروی های گسترده نیروهای سوری و مقاومت در استان های حلب و ادلب که خشم صهیونیست ها را برانگیخته یکی از دلایل حملات موشکی شب گذشته به پایتخت سوریه محسوب می شود.
حملات موشکی هفته گذشته (هفدهم بهمن ماه) نیز صورت گرفته بود و به نظر می رسد صهیونیست ها علاوه بر این که مسئولیت دارند به تروریست ها و آنکارا روحیه دهند، ماموریت پیدا کرده‌اند سناریوی آمریکایی ها را در منطقه انجام دهند.
به گزارش مشرق، مقامات رژیم صهیونیستی هفته های گذشته مدعی شده بودند در آینده نزدیک رشته عملیات های ادامه دار را علیه مواضع ایران در خاک سوریه انجام خواهند داد که همان سناریویی است که آمریکایی ها تدارک دیده اند و رژیم های مرتجع منطقه مسئول تامین مالی و صهیونیست ها هم اجرا کننده هستند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1629458 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.