خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 29 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رشد محبت بین پیروان ادیان الهی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

مهر | دین و اندیشه | دوشنبه، 24 دی 1397 - 16:14
مشاور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در امور جهان اسلام گفت: از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران که در آستانه ۴۰ سالگی خود قرار دارد، رشد محبت بین پیروان ادیان الهی است.
ايران،اسلامي،جهان،الهي،پيامبر،آيه،طاغوت،تسخيري،منطقي،سوره،اد ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله محمدعلی تسخیری، مشاور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در امور جهان اسلام در سخنرانی خود در همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران» با اشاره به آغاز گفت‌وگوهای دینی در جهان معاصر از سال ۱۹۳۰ میلادی و تأکید بر تداوم آن، گفت: قرآن طرفدار یک گفت‌وگوی منطقی بین همه انسان‌هاست؛ زیرا در سوره سبأ از گفت‌وگوی پیامبر اکرم(ص) با تمام انسان‌ها صحبت می‌کند.
وی افزود: همچنین یکی دیگر از شروط گفت‌وگو از منظر قرآن، فضای قرآن است.
در آیه ۴۶ سوه سبأ آمده: « قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُمْ بِوَاحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَی وَفُرَادَی ثُمَّ تَتَفَکَّرُوا مَا بِصَاحِبِکُمْ مِنْ جِنَّةٍ إِنْ هُوَ إِلَّا نَذِیرٌ لَکُمْ بَینَ یدَی عَذَابٍ شَدِیدٍ».
مشاور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در امور جهان اسلام با بیان اینکه در قرآن شرایط یک گفت‌وگوی منطقی به صورت کامل آمده است، تأکید کرد: قرآن کتاب فطرت است و فطرت انسان هم می‌گوید که باید گفت‌وگو کرد.