خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 01 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش شهریه مراکز نگهداری از سالمندان در سال آینده

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 24 دی 1397 - 15:53
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: شهریه مراکز نگهداری از سالمندان در سال آینده به ۹۲۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت.
تأمين،كمبود،برآورد،مؤسسات،ژنتيك،اجتماعي،مشكلات،سطح،اجرايي،در ...

خلاصه خبر

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود این قانون در حل مشکلات معلولان، تلاش می‌کنیم که بتوانیم این قانون را اجرایی کنیم.
همچنین اگر قانون در ایران به درستی اجرا شود از کنوانسیون بین‌المللی حقوق معلولان مترقی‌تر است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ارتباط با سیاست خانواده محوری در نگهداری از معلولان گفت: تمام تلاش خود را برای تحقق این امر بکار می‌گیریم و در مجلس نیز پیگیری کرده‌ایم که بودجه لازم برای پرداخت حق پرستاری تأمین شود.
وی با تأکید مجدد بر اجرای قانون حمایت از معلولان گفت: مناسب‌سازی را باید از ادارات کل بهزیستی و ادارات بهزیستی شهرستان‌ها و مراکز مرتبط شروع کنیم و سپس به سمت شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و سایر اماکن برویم.
وی در خصوص پوشش بیمه‌ای خدمات مشاوره و آزمایش ژنتیک که درخواست یکی از مراکز خیریه بود، گفت: ما در بحث بیمه خدمات ژنتیک نمی‌توانیم ورود کنیم، اما مطابق مفاد برنامه ششم به سمت رایگان کردن آزمایش‌های ژنتیک برای بخشی از جمعیت هدف حرکت می‌کنیم.
رئیس سازمان بهزیستی در زمینه اشتغال معلولان گفت: قانون می‌گوید سازمان‌ها باید ۳۰ درصد ظرفیت اُپراتوری تلفن را از نیرو‌های معلول بینایی تأمین کنند که این بحث با اینکه یک نگاه سنتی به موضوع اشتغال است با این حال، همین ظرفیت عملیاتی نشده و از سوی دیگر این مسئله را هم داریم که برای این گروه از معلولان، تنوع شغلی زیادی می‌توانیم ایجاد کنیم.