خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 11 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فراخوان جشنواره شهرنگار 2 در قم آغاز شد

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 15:24
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قم گفت: فراخوان شهرنگار 2 از سوی این سازمان، در دو بخش آثار حجمی و نقاشی دیواری در قم آغاز شد.
موسوي،نوروز،منش،اشاره،شهرداري،تلاش،نقاشي،ديواري،سازمان،قم،زي ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سید محمد موسوی منش ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع جشنواره شهر نگار 2، با اشاره به موضوعات مربوط به زیباسازی و کیفیت و منظر شهر اظهار داشت: ذیل هدف جی هشت که هدفش ارتقا منظر شهری است اقدام به برگزاری جشنواره شهر نگار دو گرفته‌ایم، همچنین بر اساس راهبرد، اهداف و طرح‌ها حوزه‌هایی که شهرداری باید فعالیت داشته باشد این طرح انجام می‌گیرد.
وی ابراز کرد: در موضوع فراخوان شهر نگار دو تلاش شد که از داوران شهر نگار درجه‌یک استفاده کنیم، و در این زمینه از تجربه تهران استفاده کردیم چراکه این شهر از همه شهرها پیشروتر است.
موسوی منش با اشاره به موضوع نقاشی دیواری گفت: استقبال از بهار، تولد دوباره طبیعت، ذکر و دعای تحویل، رنگ و جذابیت در شهر، آیین‌ها و آداب‌ورسوم مراسم نوروز، هوای پاک و شهر پاک، شهر دوست‌داشتنی و آرامش‌بخش، بهار و رستاخیز تجلی آیات الهی و سلامت جسمی و روانی ازجمله موضوعات فراخوان در بخش نقاشی دیواری هستند.
وی با اشاره به شرایط فراخوان و گرافیک کار گفت: عمدتاً این مسئله به شرایط فنی کار فراخوان برمی‌گردد، تمام تلاش این بوده که هنرمندان را در سطح شهر در مقیاس بیشتری داشته باشیم و شهر را به این سمت سوق دهیم.