خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 11 خرداد 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تمرکز شرکتهای دانش بنیان استان گلستان باید کشاورزی و شیلات باشد

مهر | دانش و فناوری | دوشنبه، 24 دی 1397 - 15:16
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک علم و فناوری فعال در استان گلستان باید به سمت اولویت‌ها و نیازهای مردم استان بروند و فعالیت خود را در این زمینه‌ها متمرکز کنند.
جذب،وحدت،علم،تاكيد،فناوري،پارك،نوآوري،شكوفايي،صندوق،گلستان،استان

خلاصه خبر

وحدت بر بررسی ظرفیت‌های استان گلستان از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک علم و فناوری استان تاکید و یادآور شد: سبقه تاریخی و جغرافیایی استان گلستان نشان‌دهنده تمرکز این استان در زمینه کشاورزی، دامپروری و شیلات است؛ بنابراین تمرکز شرکت‌های دانش بنیان نیز باید در همین زمینه‌ها و کمک به رشد کشاورزی، دامپروری و شیلات استان باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: برخی از مسئولان استان گلستان به استناد اینکه این استان از نظر صنعتی عقب‌مانده است تاکید دارند که استان را به سمت صنعتی شدن سوق دهند که مدنظرشان هم صنایع فولاد و پتروشیمی است اما باید عرض کنم استان‌هایی که به سمت این صنایع رفتند هم‌اکنون گرفتار مسایل زیست محیطی شده‌اند.
وی با تاکید بر بالا بردن ظرفیت‌های فناوری استان گلستان، تصریح کرد: فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان باید بر مزیت نسبی و نیازهای استان متمرکز باشد.