خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 05 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازار مسکن قفل شده است

تسنیم | اقتصادی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 15:08
فعال بازار مسکن با بیان این که بازار مسکن در کشور قفل شده است، گفت: نیاز کنونی بازار مسکن ساخت خانه‌های 50 تا 60 متری است که تقاضای بسیار زیادی برای این قبیل واحدهای مسکونی وجود دارد.
كشور،افزايش،بازار،ساخت،كنوني،مسكن

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس شوکتی در حاشیه برگزاری نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر بازار مسکن کشور در رکود کامل به سر می برد و معاملات آن قفل شده است.
وی با بیان این که برای حل معضل کنونی مسکن باید دید متولیان و دست اندرکاران چقدر می خواهند همکاری داشته باشند، افزود: یکی از راهکارها برای افزایش ساخت و ساز مسکن این است که وزارت راه و شهرسازی زمین های در اختیار خود را با قیمت مناسب یا به صورت رایگان در اختیار سازندگان قرار دارد.
وی تصریح کرد: وام مسکن شاید در مقطعی برای بازار مسکن خوب باشد، اما در شرایط کنونی اقتصادی افزایش تسهیلا باعث ایجاد تورم در قیمت مسکن خواهد شد.
وی با بیان این‌که در حال حاضر کشور نیازمند ساخت خانه‌های لوکس و بزرگ‌ متراژ نیست، گفت: نیاز کنونی بازار مسکن ساخت خانه‌های 50 تا 60 متری است که تقاضای بسیار زیادی برای این قبیل واحدهایمسکونی وجود دارد.
عضو اتحادیه مشاوران املاک دلیل افزایش قیمت‌ها طی یکسال اخیر را حضور پررنگ دلالان عنوان کرد و افزود: مالیات بر خانه‌های خانه‌های یکی از ضرورت‌های کنونی بخش مسکن کشور است.
انتهای پیام/