خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عبدالله: طالبان برای نقش‌آفرینی در آینده افغانستان با دولت مذاکره کند

انتخاب | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 15:05
عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان در تاکید بر ضرورت گفت‌وگوی طالبان با دولت افغانستان گفت: اگر طالبان خود را افغان می‌دانند و خواستار ایفای نقش در آینده افغانستان هستند باید بطور مستقیم با دولت مذاکره کنند.در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ یکی می‌گفت که اگر جمعیت افغانستان برابر چین بود اعلام نتایج انتخابات تا روز قیامت طول می‌کشید
اعلام،طالبان،عبدالله،دولت،انتخابات،افغانستان

رئیس اجرایی دولت افغانستان اظهار داشت که اگر طالبان خواستار ایفای نقش در آینده این کشور باید بطور مستقیم با دولت کابل وارد مذاکره شود.
به گزارش تسنیم، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت افغانستان در تاکید بر ضرورت گفت‌وگوی طالبان با دولت افغانستان گفت: اگر طالبان خود را افغان می‌دانند و خواستار ایفای نقش در آینده افغانستان هستند باید بطور مستقیم با دولت مذاکره کنند.
این در حالی است که طالبان در نشست‌های اخیر خود با کشور‌های خارجی حاضر به دیدار با مقامات افغان نشده‌اند.
عبدالله در انتقاد از کمیسیون انتخابات افغانستان بمنظور تاخیر در اعلام نتیجه انتخابات پارلمانی اظهار داشت: «در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ یکی می‌گفت که اگر جمعیت افغانستان برابر چین بود اعلام نتایج انتخابات تا روز قیامت طول می‌کشید».
وی در جلسه شورای وزیران اظهار داشت: متاسفانه انتخابات پارلمانی افغانستان نیز با مشکلاتی روبرو است.
به گزارش «تلویزیون یک»، عبدالله درباره تصمیم کمیسیون انتخابات برای تعویق ۳ ماهه انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت که این تصمیم به دلیل مسایل فنی اتخاذ شده و موکول کردن آن به ماه جولای ارتباطی به گفتگو‌های صلح ندارد.
براساس تقویم انتخاباتی افغانستان، انتظار می‌رفت کمیسیون انتخابات نتایج نهایی انتخابات پارلمانی را تا ۲۰ دسامبر اعلام کند.
با این حال این نهاد هنوز نتایج ابتدایی تمام ولایت‌های افغانستان را نیز اعلام نکرده است.