خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اولتیماتوم مدیرکل امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد به اداره‌کل اوقاف

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 15:03
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورتی که پروژه پارکینگ اوقاف در میدان هفت تیر شهر یاسوج تا یک ماه آینده تعیین تکلیف نشود موضوع در محاکم قضایی مطرح و از اداره‌کل اوقاف و سرمایه‌گذار این پروژه شکایت می‌شود.
رابطه،مجتمع،پاركينگ،بويراحمد،كهگيلويه،طرح،اوقاف،شهري،ياسوج،ت ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کاظمی ظهر امروز در نشست کارگروه مدیریت شهری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به متوقف شدن پروژه پارکینگ اداره‌کل اوقاف در میدان هفت تیر یاسوج، اظهار داشت: در صورتیکه این پروژه تا یک ماه آینده تعیین تکلیف نشود موضوع در محاکم قضایی مطرح و از اداره‌کل اوقاف و سرمایه‌گذار این طرح شکایت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این پروژه فقط پنج درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: در این پروژه بحث مدیریت شهری و حقوق مردم مطرح است و تنها یک ماه به اداره‌کل اوقاف استان و سرمایه‌گذار برای خاتمه پیمان و یا ادامه کار فرصت داده می‌شود.
مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با مجتمع تفریحی-رفاهی تامین اجتماعی هم گفت: موسسه معین کوثر کار خاکبرداری این مجتمع را انجام داد اما این طرح هم‌اکنون راکد است.
کاظمی با بیان اینکه مردم بدهکار کم‌کاری موسسه معین کوثر یا سهل‌انگاری مدیران اجرایی نیستند، عنوان کرد: گودبرداری و نیمه کاره رها کردن پروژه خطراتی را برای مردم و ساختمان‌های مجاور به‌ویژه فروشگاه اتکا ایجاد کرده است.
وی ابراز کرد: معابر عمومی محصور شده اطراف این طرح باید هر چه سریع‌تر باز شده و ظرف یک ماه آینده تعیین تکلیف شود، در غیر اینصورت از قدرت حاکمیتی استفاده می‌شود.
مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: چنانچه این طرح در اسرع وقت تعیین تکلیف نشود به کاربری گذشته که پارکینگ عمومی بوده تبدیل می‌شود.
شهردار یاسوج هم در این نشست با بیان اینکه پروژه پارکینگ اوقاف در رفع گره ترافیکی و بهبود منظر شهری تاثیر زیادی دارد، گفت: به علت طولانی شدن و عدم اجرای به موقع پروژه، مشکلاتی در زمینه مدیریت شهری یاسوج ایجاد شده و از سویی مردم هم خواهان تعیین تکلیف سریع‌تر این پروژه هستند.
نستهن مقدم افزود: کندی در اجرای این پروژه سبب اشغال پیاده‌رو و زشت شدن چهره شهر شده که برای تحقق حقوق شهروندی به زودی این موضوع در کمیسیون ماده 100 مطرح و تعیین تکلیف می‌شود.
وی عنوان کرد: سرمایه‌گذار پروژه باید تمهیدات لازم در رابطه با احتمال افزایش هزینه‌ها را می‌اندیشید و در این صورت می‌توانست از اهرم‌های قانونی برای تعیین تکلیف سریع‌تر آن استفاده کند.
شهردار یاسوج در رابطه با پروژه مجتمع رفاهی تامین اجتماعی هم گفت: این پروژه هم‌اکنون به یک دردسر در شهر یاسوج تبدیل شده و در صورت عدم تعیین تکلیف به موقع آن، شاکی می‌شویم.
انتهای پیام/ش