خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزیر خارجه آمریکا: تصمیم ترامپ برای خروج از سوریه تغییر نخواهد کرد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:55
مایک پمپئو با اشاره به توییت ترامپ درباره ترکیه اعلام کرد تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا درباره خروج نظامیان این کشور از سوریه تغییر نخواهد کرد.
مايك،رئيس،آمريكا،جمهور،سوريه،سعودي

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سعودی گازت، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی با اشاره به توییت اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور در خصوص ترکیه، گفت: این مسأله تصمیم رئیس جمهور را در ارتباط با خروج نیروهای آمریکایی از سوریه تغییر نخواهد داد.
مایک پمپئو همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص ایجاد منطقه امن در سوریه گفت: ما به دنبال راه های تأمین امنیت مرزها هستیم.
وزیر خارجه آمریکا در خصوص مرگ جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی نیز تصریح کرد: من به پادشاه و ولیعهد سعودی گفتم باید تمامی افرادی که مسئول قتل خاشقجی هستند، مورد مؤاخذه قرار گیرند و ما در خصوص انجام تحقیقات و اقدامات قضایی گفتگو کردیم.
پمپئو همچنین اعلام کرد با رهبران عربستان سعودی در خصوص شماری از پرونده های حقوق بشری، از جمله فعالان سعودی گفتگو کرده است.
گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتی با اشاره به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، آنکارا را تهدید کرد که اگر به کُردها حمله کند، واشنگتن اقتصاد ترکیه را نابود خواهد کرد.
انتهای پیام/