خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازار گرم رایزنی‌های انتخاباتی در افغانستان؛ خلیلی و دوستم توافق کردند

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:54
ژنرال دوستم و کریم خلیلی که آرای قابل توجهی از اقوام ازبک و هزاره را دارند به نظر می‌رسد پس از به حاشیه رفتن ائتلاف بزرگ ملی رایزنی‌های را برای ایجاد ائتلاف انتخاباتی با سایر احزاب سیاسی آغاز کرده‌اند.
انتخابات،احزاب،ژنرال،دوستم،اسلامي،سياسي،رياست،افغانستان،ملي، ...

خلاصه خبر

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، با نزدیک شدن به روزهای پایانی مهلت ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان، منابع خبری از احتمال تشکیل ائتلاف سیاسی بین احزاب وحدت اسلامی به رهبری کریم خلیلی و جنبش ملی اسلامی به رهبری «ژنرال دوستم» خبر می‌دهند.
این در حالی است که مهلت ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و ظاهرا صف‌آرایی‌های جدید انتخاباتی در بین احزاب سیاسی این کشور در حال شکل گیری است.
این در حالی است که ژنرال دوستم پیش از این در راس ائتلاف بزرگ ملی افغانستان در ائتلاف سیاسی با عطامحمد نور، صلاح الدین ربانی و محمد محقق قرار داشت.
به همین دلیل ممکن است که ائتلاف احتمالی احزاب جنبش ملی به رهبری ژنرال دوستم و وحدت اسلامی به رهبری کریم خلیلی خلاء ایجاد شده ناشی از فروپاشی ائتلاف بزرگ ملی افغانستان را پر کند.