خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 05 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جنگ اقتصادی یک واقعیت است/ توجه به تولید راهکار حل مشکلات

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:49
گنبدکاووس- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حفظ اشتغال موجود کار جهادی و تکلیف همگانی است و باید به این باور برسیم که توجه به تولید راهکار اساسی حل مشکلات اقتصادی است.
راهكار،افزايش،اقتصادي،واحد،پروژه،گلستان،اشتغال،توليدي،افتتاح ...

به گزارش خبرنگار مهر، رضا رحمانی ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح متمرکز ۳۱ طرح صنعتی گلستان در شهرک صنعتی گنبدکاووس اظهار کرد: خوشحالم که در آستانه چهل سالگی انقلاب در مراسم افتتاح طرح توسعه یک واحد تولیدی شرکت می کنم.
وی با بیان این که افتتاح هر واحد تولیدی، ایجاد اشتغال و روشن نگه داشتن چراغ هر واحد تولیدی کار جهادی و تکلیف است، افزود: در شرایط فعلی ایجاد هر یک شغل یک پروژه و بسیار ارزشمند است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: به همت کارآفرینان و تولیدکنندگان استان، میزان صادرات گلستان در سالجاری ۵۹ درصد افزایش داشته که بسیار بیشتر از میانگین کشوری است.
وی گفت: در اقتصاد کلان کشور مشکلاتی داشته و داریم و مردم با مشکلاتی همچون بیکاری، گرانی، فقر و محرومیت و ...
مواجه اند و باید به این باور برسیم که راهکار اساسی حل همه این مشکلات توجه به تولید است.
رحمانی اضافه کرد: در شرایط فعلی که بازار با نوسان مواجه است بعضی از شغل ها آسیب می بینند باید تلاش کنیم تولید ملی را افزایش دهیم چراکه تنها راهکار حل مشکلات این حوزه همین است.
وی تصریح کرد: واقعیت این است که ما در جنگ اقتصادی قرار داریم ما به دنبال رونق تولید هستیم چراکه اعتقاد داریم افتتاح پروژه های تولیدی و اقتصادی پیروزی ما در جنگ اقتصادی را رقم می زند.
وی تاکید کرد: حفظ اشتغال، تواید و وضع موجود کارخانه ها از تاکیدات رهبری و برنامه های دولت است.
رحمانی متذکر شد: برای تقویت این حوزه به ابلاغ نیاز نداریم بلکه حفظ اشتغال و تولید یک تکلیف است و همه باید به تحقق آن کمک کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این که در حمایت از تولید محدودیت نداریم، بیان کرد: دولت در تدوین بودجه جاری ۹۸ انقباظی عمل کرد اما اعتبارات حمایت های اجتماعی، فقرزدایی، تولید و اشتغال را افزایش داد.
رحمانی خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهور تاثیر اساسی در توسعه گلستان خواهد داشت و پروژه های زیربنایی اجرایی می شود.