خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 05 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افرادی در جمهوری اسلامی هستند که اسم "انقلاب" را خراب می‌کنند

تسنیم | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:46
حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی گفت: در جمهوری اسلامی کسانی هستند که اسم انقلاب را خراب می‌کنند؛ من یک جمله معروف دارم که همه جا آن را بازگو می کنم، در کار فرهنگی "توجیه حماقت، تضعیف جنایت و تکمیل رسالت است."
اقامه،پاسداشت،رئيس،فرهنگي،سالگي،قرائتي،قرآن،كارهاي،ستاد،نماز ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در نهمین جلسه از سلسله دیدار‌های تبریک‌گویی اعضای ستاد جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب کبیر اسلامی با یاران باوفای امام خمینی (ره) اظهار کرد: کارهای خوبی برای چهل سالگی انقلاب اسلامی انجام شده‌ است که لازم بوده و هست؛ حتی می‌توان گفت که جای برنامه‌های شنبه‌های انقلاب در این مدت خالی بوده است.
وی ادامه داد: در قرآن کلمه «کَانُواْ» زیاد به کار برده شده است که معنی آن یعنی "باید انجام کارها به صورت مستمر باشد و هرگز نباید متوقف شود."
حجت‌الاسلام قرائتی با بیان اینکه باید تمام کارهای فرهنگی از طریق پیروی از قرآن صورت گیرد، گفت: ما هرچه داریم از سفره قرآن است و همه باید به آن ایمان داشته باشیم و از قرآن در تمام مسائل از جمله فرهنگی، سیاسی و اقتصادی استفاده کنیم.
رئیس ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه در این چهل سال کارهای زیادی انجام شده است، تصریح کرد: متاسفانه برای نسل امروزی و جوانان در حوزه نماز و زکات به اندازه اهم بودن آنها کاری انجام نشده است و حتی در قرآن به این دو کلمه بارها تاکید شده است.
وی ادامه داد: در این چهل سال برای بعضی از کارهای فرعی وقت گذاشته شده که متاسفانه کارهای اصلی به فراموشی سپرده شده است.
حجت‌الاسلام قرائتی خاطرنشان کرد: من رئیس نهضت سواد‌آموزی بودم بعد از انقلاب توانستیم از 50 درصد افراد بی‌سواد، 40 درصد از آنها را با سواد کنیم که حتی بعضی از آنها به مراتب بالاتر رسیده‌اند.
رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه توانسته‌ایم بعد از انقلاب بیش از 2 هزار مسجد بین‌راهی ایجاد کنیم، متذکر شد: بعد از انقلاب 40 هزار نماز جماعت در مدارس برگزار شد که قبل انقلاب حتی یک مورد نماز جماعت در هیچ مدرسه‌ای دیده نمی‌شد.
وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی کسانی هستند که اسم انقلاب را خراب می‌کنند، گفت: من یک جمله معروف دارم که همه جا آن را بازگو می کنم « توجیه حماقتِ، تضعیف جنایتِ و تکمیل، رسالت است».
275 رسانه دیداری و شنیداری علیه انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند
در ابتدای این دیدار سردار محمدرضا نقدی؛ معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی اظهار کرد: جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی هر هفته شنبه‌ها به دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌پردازد.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که به چهل سالگی خود رسیده است و هیچ یک از انقلاب‌های دنیا مانند انقلاب‌های فرانسه و شوروی به چهل سالگی خود نرسیده‌ است.
نقدی با اشاره به شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی گفت: این انقلاب با تمام توان در برابر توطئه‌ها و دشمنی‌ها ایستاده‌است و اکنون به چهل سالگی خود رسیده‌ است و این جای افتخار دارد.
معاون فرهنگی ـ اجتماعی سپاه پاسداران تاکید کرد: دشمنان برای به زمین زدن انقلاب شوروی تنها یک رسانه رادیویی به نام رادیو آزادی ایجاد کردند و از آن طریق هم موفق شدند اما برای انقلاب اسلامی حدود 275 رسانه دیداری و شنیداری ایجاد شد که دائما درحال پمپاژ ناامیدی به مردم هستند اما مردم در این چهل سال مقاوم ایستاده‌اند که این باز جای افتخار است.
بر اساس این گزارش، در این مراسم تندیس چهل سال انقلاب اسلامی توسط ستاد مرکزی جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی به حجت‌الاسلام و المسلمین قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز اهدا شد.
انتهای پیام/