خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش ۵۰ درصدی سطح زیر کشت مزارع کشاورزی در سیستان و بلوچستان

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:35
زاهدان - رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: خشکسالی در سال زراعی جاری سبب کاهش ۵۰ درصدی سطح زیرکشت مزارع کشاورزی این استان شده است.
آب،مدير،دفتر،درصدي،بارندگي،توجه،درصد،مشكلات،سطح،تاكيد،بحران، ...

خلاصه خبر

رئیس سازمان کشاورزی سیستان و بلوچستان بر اطلاع رسانی مسائل و مشکلات استان در سطح ملی و پیگیری پرداخت خسارات سال گذشته فعالان این حوزه تاکید کرد و افزود: خسارت های ناشی از حوادث غیر مترقبه به بخش کشاورزی در سال زراعی ۹۶-۹۷ در سیستان ۸ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۳۹۳ میلیون ریال و در شهرهای جنوب استان چهار میلیون و ۵۶هزار و ۷۹۱ ریال بوده است.
رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: در بازده زمانی از یکم مهر تا ۲۳ دیماه این استان تنها ۴.۹ دهم میلی متر بارندگی دریافت کرده است.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان هم اینک سکاندار کم بارش ترین استان کشور است.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۶۰ روز طوفانی و نامناسب در این استان گزارش شده است.
مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: خشکسالی و کاهش بارندگی ها در سالجاری میزان حجم ذخیره آب در پشت هفت سد مخزنی این استان را به ۴۲۹ میلیون متر مکعب رسانده به طوریکه هم اینک تنها ۲۲ درصد ظرفیت این سدها آبگیری شده و ۷۸ درصد آن خالی است.