خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آیت‌الله مکارم شیرازی: برای شناسایی و تربیت نخبگان حوزوی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:29
مرجع تقلید شیعیان شناسایی و حمایت نخبگان حوزوی خواهر و برادر را یک اصل مهم دانست و گفت: باید برای شناسایی، حمایت و تربیت آن‌ها متناسب با ذوق، استعداد و تخصص آن‌ها برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.
قم،ارزشمند،طلاب،مسئولان،لزوم،برادر،مرجع،شيعيان،تقليد،خواهر،ح ...

خلاصه خبر

وی توسعه کمی و کیفی حوزه‌های علمیه برادران و خواهران را به برکت انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: ما قبل از انقلاب اصلاً در خواب نمی‌دیدیم چنین برنامه‌هایی با این گستردگی و وسعت در حوزه‌های خواهران پیدا شود؛ در حوزه برادران در زمان مرحوم حضرت آیت‌الله‌العظمی بروجردی 4000 نفر در قم طلبه برادر داشتیم و طلبه خواهر هیچ، اما الآن نگاه می‌کنیم می‌بینیم بسیار پیش رفته‌ایم و گزارشی که ارائه شد نشان می‌دهد چه حجم از فعالیت در حوزه‌های علمیه خواهران انجام‌شده و یا در حال انجام است.
وی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه برادران و خواهران، اظهار داشت: مشکلی که در حوزه‌های علمیه چه برادران و چه خواهران وجود دارد این است که با وجود تمام پیشرفت‌ها و دستاوردها متأسفانه از این سرمایه ارزشمند استفاده کامل نمی‌شود.
وی یادآور شد: نکته دیگر که بارها تأکید کرده‌ایم، این است که در این زمان باید کاری کنیم که همه طلاب خواهر و برادر با دو سلاح بیان و قلم مسلح باشند.
مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: در زمینه نویسندگی و سخنرانی باید دوره‌ها و جلساتی گذاشته و آموزش‌های لازم به طلاب خواهر و برادر ارائه شود.