خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سیاست گذاری روستاها خارج از دسترسی شوراهای روستا است

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:24
شوش-رئیس شورای اسلامی شهرستان شوش با انتقاد از به حاشیه راندن شوراها در برنامه ریزی روستایی گفت: بخشداران سیاست گذاری عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به شورای روستا بسپارند.
موسوي،بخشداران،برنامه،نظارت،شوراهاي،شوراها،روستا،شهرستان،روس ...

خلاصه خبر

وی توضیح داد: نظارت بر عملکرد دهیاران و نظارت بر ‌ضوابط مالی از وظایف شوراها است که در اغلب روستاها، شورای روستاها به حاشیه رانده شده اند.
وی با بیان اینکه توجیه نبودن و عدم نظارت شوراها ممکن است تبعات اداری و قانونی در بر داشته باشد افزود: رویکرد و نگرش بعضی از بخشداران در روستاها برنحوه تصویب وابلاغ اعتبارات روستائی که به صورت متمرکز می‌بایست برای نیازمندی‌های روستا هزینه شود باید مورد تغییر و اصلاح قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهرستان شوشبا اشاره به فقدان شورا و یا دهیار در برخی از روستاها گفت: بر اساس قانون متولی امورچنین روستا هایی برعهده شورای بخش یا شهرستان است و اختصاص اعتبارات باید بانظارت یااز طریق شورای بخش، یا شهرستان صورت می‌گیرد که در حال حاضر این امرمهم و حیاتی رعایت نمی شود.