خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دلیل اختلافات در مورد آمار گل‌های لالیگایی لیونل مسی چیست؟

تسنیم | ورزشی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:22
فوتبال جهان - در حالی که برخی رسانه‌ها آمار گل‌های ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا را 400 گل اعلام می‌کنند برخی دیگر آن را 399 می‌دانند.
399،ماركا،خودي،لاليگا،مسي،گل

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیونل مسی با زدن گل دوم پیروزی 3 بر صفر بارسلونا مقابل ایبار در هفته نوزدهم لالیگا، شمار گل‌هایش در لالیگا را به 400 رساند، اما در این میان برخی نشریات از جمله مارکا هنوز معتقدند که مسی 399 گل زده است.
در هر حال چه 400 چه 399، مسی با روندی که در پیش گرفته دیر یا زود چهارصدمین گلش در لالیگا را هم خواهد زد، اما به نظر می‌رسد که این یک گل اختلاف همیشه پابرجا خواهد ماند.
اما دلیل آن چیست؟
این تفاوت به دلیل گلی است که در بازی پنج سال پیش بارسلونا مقابل اتلتیک بیلبائو در هفته چهاردهم لالیگای فصل 13-2012 به ثمر رسید و برخی از جمله داور آن را به حساب مسی نوشتند و برخی دیگر آن را گل به خودی دانستند.
آن گل که در برد 5 بر یک کاتالان‌ها به ثبت رسید، با شوتی از لیونل مسی و ریباند آن پس از برخورد با تیر افقی توسط مدافع حریف فرناندو آموربیتا وارد دروازه شد.
اگرچه داور مسابقه آنتونیو میگل متئو لاهوس در گزارش بازی خود گل را به نام مسی به ثبت رساند، اما مارکا این گل را یک گل به خودی قلمداد کرده است، درست همان‌طور که در مورد مشابه فصل ماقبل آن، گل فرناندو یورنته را گل به خودی جرارد پیکه دانست.
انتهای پیام/