خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 01 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روزنامه سوئیسی گزارش داد؛ رویکرد اشتباه و خطرناک غرب در حمایت از گروهک تروریستی منافقین

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:17
یک روزنامه سوئیسی با توجه به منفور بودن گروهک تروریستی منافقین در بین ایرانی‌ها حمایت‌های غرب و به ویژه آمریکا از این گروه برای تغییر نظام در ایران را از دیدگاه بسیاری منتقدان راهی اشتباه و خطرناک دانست.
حزب،خارجه،غرب،سبز،نوشت،جايگزين،پاريس،ناميد،بولتون،عراق،سياست ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه سوئیسی "نویه زوریخه سایتونگ" در مطلبی به حمایت های آمریکا از گروهک تروریستی منافقین برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران انتقاد وارد کرده و نوشت: سیاستمداران مهم در دولت آمریکا از سازمان مجاهدین خلق به عنوان جایگزین دموکراتیکی برای نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت می کنند.
منتقدان این را به عنوان یک راه غلط خطرناک ارزیابی می کنند.
اما افرادی مانند بولتون و پامپئو مظنون به این هستند که برای آن ها در واقع یک سیاست مطرح نیست بلکه آن ها به دنبال تغییر نظام در ایران هستند و اینکه آن ها مجاهدین خلق را یک فاکتور مهم برای براندازی نظام در ایران می دانند.
"عدنان طباطبائی" از کارشناسان مسائل ایران هم بر این باور است که گروهک تروریستی منافقین به دلیل نقشی که در جنگ ایران و عراق ایفا کرد امروزه نزد ایرانیان منفورتر از القاعده و داعش است.
نویسنده در ادامه به رویکردهای سختگیرانه گروهک تروریستی منافقین از جمله لزوم جدایی زوج ها و ممانعت از دوستی های صمیمانه اشاره کرده و همچنین خاطر نشان کرد که سازمان عفو بین الملل در سال 2005 در گزارشی نوشت که چگونه افرادی که از این سازمان خارج می شدند تحت فشار قرار گرفته و بعضا سال های طولانی بازداشت و شکنجه می شدند.
دولت آلمان در پاسخی به درخواست حزب سبز آلمان در ماه سپتامبر مجاهدین خلق را به عنوان یک گروه اپوزیسیون با رهبری مستبد دانست که از زمان تاسیسش کابرد خشونت را به عنوان ابزار مشروعی برای پیشبرد اهداف خود می داند.