خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خدمات طلاب در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی مهم و اثرگذار است

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:14
قزوین- امام جمعه قزوین گفت: خدمات طلاب در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی مهم و اثرگذار است.
عابديني،عرصه،جمعه،محله،قزوين،اثرگذاري،كارهاي،ماندگاري،طلاب،م ...

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در دیدار جمعی از طلاب فعال در زمینه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، خدمات طلاب جوان در این عرصه را بسیار مهم و اثرگذار دانست و اظهار کرد: امروز فضا به گونه‌ای است که کارهای خوب با سرعت توسعه می‌یابد و سایر استانها نیز می‌توانند از کارهای ارزشمندی که شما انجام می‌دهید بهره‌مند شوند.
وی گفتگوی طلاب با مردم محله و آگاهی از مشکلات آنها را کار بسیار مؤثری دانست و تأکید کرد: همه این کارها می‌باید با محورهایی همراه شود تا ماندگاری و اثر مضاعفی پیدا کنند.
امام جمعه قزوین «قرآن» را یکی از محورهای مهمی معرفی کرد که فعالیت‌های روحانیون را در هر منطقه و محله ماندگار می‌کند، و در ادامه افزود: رسول گرامی اسلام (ص) می‌فرمایند قرآن را امام خود بگیرید تا هدایت‌گر شما شود و برای تحقق این رسالت می‌باید آیات قرآن را به مردم منتقل کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین «ولایت» را محور دوم در ماندگاری کارها عنوان کرد و ابراز داشت: خداوند به پیغمبر (ص) فرمود اگر ولایت را در برنامه تبلیغی خود محور قرار ندهی، هیچ کاری انجام نداده‌ای و این مهم برای فضایی که شما در آن فعالیت می‌کنید بسیار مهم است.
وی به محور سوم در ماندگاری و اثرگذاری کارها اشاره کرد و گفت: «نماز» محور سومی است که به کارهای شما ماندگاری می‌بخشد و هر چقدر در عرصه نماز فعالیت کنیم به همان اندازه می‌توانیم نافذ باشیم و فعالیت‌های اثرگذاری به مرحله اجرا در آوریم.
آیت‌الله عابدینی «تعظیم شعائر الهی» را محور چهارم در عرصه فعالیت‌های طلاب در مناطق و محله‌ها برای اثرگذاری و ماندگاری بیشتر عنوان کرد و ابراز داشت: دشمنان در مقابل فعالیت‌هایی که شما برای تعظیم شعائر الهی انجام می‌دهید، با شما تقابل جدی دارند و تلاش می‌کنند تا کارهای ارزشمندی که برای هدایت مردم انجام می‌دهید را بی اثر کنند و یا به شرایط نامطلوب بازگردانند.
امام جمعه قزوین در ادامه افزود: اگر نماز جماعت و نماز جمعه جدی گرفته شود، در واقع نماز اقامه شده است و نمازی که اقامه می‌شود فحشا و منکر را از جامعه دور می‌کند و ضروری است نماز جماعت و نماز جمعه را جدی بگیریم.
وی «مسجد محوری» را بسیار مهم و ضروری دانست و تأکید کرد: همه فعالیت‌ها و ارتباطاتی که در محله‌ها با اهالی، جوانان و کسبه می‌گیرید، به مساجد ختم کنید و مسجد را محور و پایگاه برنامه‌هایتان در هر محله قرار دهید.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین ارتباط روحانیون فعال در عرصه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در هر محله را ضروری عنوان کرد و یادآور شد: ارتباطات شما با یکدیگر می‌تواند موجب انتقال تجربیات به یکدیگر شود و این اقدام بسیار مهمی محسوب می‌شود.
آیت‌الله عابدینی بیان کرد: طلاب در کنار کارهای ارزشمند و اثرگذاری که انجام می‌دهند، ارتباط با علم، درس و بحث را کنار نگذارند و تا جایی که می‌توانند با حوزه مرتبط باشند.