خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزیر جهاد کشاورزی از پروژه‌های آبخیزداری گلستان بازدید کرد

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:13
وزیر جهاد کشاورزی به همراه مسئولان استان گلستان از فعالیت‌های آبخیزداری منابع طبیعی در شهرستان گالیکش استان گلستان بازدید کرد.
وزير،جهاد،مشاركتي،كشاورزي،گلستان،آبخيزداري،حوزه،هكتار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گالیکش، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از فعالیت‌های آبخیزداری با اشاره به اقدامات مناسب در حوزه آبخیزداری گلستان اظهارداشت: این پروژه‌ها نقش مهمی در کاهش خسارات سیل دارد.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین به همکاری سازمان جهادکشاورزی استان گلستان در انجام اقدامات مشارکتی مثل ترسیب کربن و مدیریت جامع که توسط اداره کل متابع طبیعی و آبخیزداری گلستان انجام می شود تاکید کرد.
ابوطالب قزلسفلو مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان هم در این بازدید اظهارداشت: آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز از فعالیت‌های آبخیزداری حوزه اوغان شهرستان گالیکش بازدید داشتند.
وی افزود: در این حوزه 3 پروژه سازه سرشاخه‌گیر و سنگ وملات 80 هکتار جنگل‌کاری و 73 هکتار علوفه کاری، 120هکتار نهال‌کاری مشارکتی و 60 هکتار کاشت گل محمدی به صورت مشارکتی در حال اجراست.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: حوزه اوغان پایلوت دوم طرح مدیریت مشارکتی منابع طبیعی و توسعه پایدار روستایی گلستان (ترسیب کربن ) است.
قزلسفلو گفت: این حوزه 28 هزار هکتار وسعت دارد که 7 هزار و 540 هکتار آن اراضی زراعی شیب‌دار و 9 هزار و 656 نفر جمعیت ساکن روستایی در 18 روستا است و شغل اصلی مردم کشاورزی و دامپروری است.
وی اظهار کرد: اعتبارات مصوب ملی و استانی این حوزه آبخیز در سال 1397حدود 25 میلیارد ریال است.
انتهای پیام/ش