خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 29 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

یک واحد اقتصادی بیشتر از هرچیزی به ثبات و امنیت احتیاج دارد

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:12
رئیس بنیاد کشاورزان کشور گفت: یک واحد اقتصادی بیشتر از هرچیزی به ثبات و امنیت احتیاج دارد.
صادرات،راحتي،بنياد،هكتار،برطرف،احتياج،توليد،قيمت،بهرامي،دولت ...

خلاصه خبر

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، فرزین بهرامی ظهر امروز در مراسم نکوداشت برگزیدگان بخش کشاورزی استان مرکزی با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی اظهار داشت: هم اکنون همه می‌دانند اوضاع و شرایط جنگی بوده و به گونه‌ای نیست که بتوانیم به راحتی از آن عبور کرد، بخشی از ظرفیت کشور که می‌توان به آن تکیه کرد بخش کشاورزی است که به عنوان یک راهگشا در امنیت غذایی کشور بوده و در معادلات بین‌المللی کشور تاثیرگذار است.
وی افرود: کشاورزی بخش وسیعی است و تنها مسئله زراعت نیست بلکه در این بخش باغبانی، دامپروری، طیور، آبزیان، زنبور و غیره است، یک سری صنایع بالادستی در بخش کشاورزی مثل تولید ماشین‌آلات کشاورزی، تولید سموم، کودهای شیمیایی، خوراک دام و غیره و صنایع وابسته به انبار داری کشاورزی هم وجود دارد.
بهرامی تصریح کرد: مورد دیگر تصمیماتی است که بسیار سریع گرفته می‌شود، مثل مواردی در زمینه صادرات، تولیدکنندگان سیب‌زمینی امسال محصولات خود را تولید کرده‌اند و امسال که به سبب تفاوت قیمت، صادرات رونق پیدا کرده، سریع مرزها را می‌بندند و اجازه صادرات نمی‌دهند، این موارد سبب ایجاد مشکلاتی می‌شود.