خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 29 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ترکیه: آنکارا دشمن مردم کُرد نیست/ از تهدید ترامپ نمی‌ترسیم/ فشاری جدی بر ترامپ برای خارج نکردن نیروهای آمریکا از سوریه وجود دارد

انتخاب | برگزیده، بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 14:05
رئیس‌جمهور آمریکا بامداد امروز دوشنبه به وقت تهران در توئیتی نوشت: خروج از خاک سوریه در حالی آغاز شده که بخش کمی از خلافت داعش اکنون باقی مانده است. اگر داعش دوباره احیا شود از پایگاههای نزدیک دوباره آنها را هدف قرار خواهیم داد. اگر ترکیه کُردها را هدف قرار دهد اقتصاد این کشور را نابود خواهیم کرد. باید ۲۰ مایل منطقه امن ایجاد شود». مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه از تهدید توئیتری ترامپ انتقاد کرد و گفت، ارتباطات و مکاتبات شرکای استراتژیک نباید در شبکه‌های اجتماعی صورت گیرد.ترکیه از تهدیدات دونالد ترامپ نمی‌ترسد.
خارجه،سوريه،اوغلو،چاووش،كشور،تهديد،آنكارا،آمريكا،تركيه

خلاصه خبر

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه ضمن انتقاد از تهدید تند رئیس‌جمهور آمریکا علیه کشورش گفت که آنکارا ترسی از تهدیدات ترامپ ندارد.
«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه هم در نشست خبری در آنکارا از تهدید توئیتری ترامپ انتقاد کرد و گفت، ارتباطات و مکاتبات شرکای استراتژیک نباید در شبکه‌های اجتماعی صورت گیرد.
مولود چاووش اوغلو در این کنفرانس خبری اعلام کرد که ترکیه مخالفتی با ایده ایجاد منطقه امن در سوریه ندارد و افزود: آنکارا دشمن مردم کُرد نیست.
چاووش اوغلو گفت، «فشاری جدی» روی رئیس‌جمهور آمریکا برای خارج نکردن نیروهای این کشور از سوریه وجود دارد.