خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دلیل پذیرفتن نشدن اثرم در تئاتر فجر را اعلام کنید/ طرح یک پرسش

مهر | فرهنگی و هنری | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:57
روح الله جعفری کارگردان نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» از دبیر جشنواره تئاتر فجر خواست دلیل پذیرفته نشدن این اثر نمایشی را به شکل رسمی به وی اعلام کند.
گيتي،نقدها،فيلم،فرهنگ،مساله،دبير،توضيح،پذيرفته،كارگردان،نشدن ...

خلاصه خبر

روح‌الله جعفری مدرس و کارگردان تئاتر در گفتگو به خبرنگار مهر در اعتراض به پذیرفته نشدن نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به خبرنگار مهر گفت: «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» آخر اثر گروه تئاتر «گیتی» است که تیر و مرداد امسال در سالن چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت و با استقبال مخاطبان از طیف‌های مختلف از جمله منتقدان و اهالی فرهنگ و هنر روبرو شد.
وی ادامه داد: این نمایش متقاضی حضور در بخش بین الملل سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر بود و فیلم اثر برای حضور در این بخش به دبیرخانه ارسال شد اما در نهایت در لیست آثار منتخب این بخش قرار نگرفت.
وی بیان کرد: بعد از پذیرفته نشدن نمایش، من به عنوان کارگردان اثر و سرپرست گروه تئاتر «گیتی» چندین بار با نادر برهانی مرند دبیر جشنواره تماس تلفنی داشتم که موفق به صحبت با وی نشدم و ایشان از طریق پیامک به من اطلاع داد که در این مورد با هم صحبت می کنیم اما با وجود گذشت بیش از ۱۰ روز از اعلام نتایج و پاسخگو نبودن دبیر جشنواره من طی یک نامه رسمی از وی خواستم که پاسخگوی من باشد و از این طریق اعتراض خودم را اعلام کردم چون می خواستم علت انتخاب نشدن اثرم را جویا شوم.