خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کسب وکارهای نوین بانک انصار، هرروز از عمق بیشتری برخوردار می‌شوند

مهر | اقتصادی، بازار | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:56
همایش سراسری مدیران بانک انصار در سالن همایش‌های ساختمان مرکزی این بانک و با حضور مدیرعامل آن برگزار شد.
مبتني،درحال،ابراهيمي،قرض،مشي،الحسنه،وكارهاي،اجراي،پرداخت،حوز ...

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، دکتر ابراهیمی مدیرعامل این بانک طی سخنانی ضمن تحلیل شرایط اقتصادی کشور و بررسی مهمترین مسائل تأثیرگذار آن و لزوم بکارگیری راه‌های مطمئن و موثر در عرصه مقابله با تحریم ظالمانه آمریکا گفت: در حال حاضر مبادلات بین‌الملل و پرداخت ما به ازاء معاملات ایران با دیگر کشورها مهم ترین مسئله کشور بوده که خوشبختانه با سیاست‌های اتخاذشده و برخلاف تصورات باطل آمریکا، ایران با رایزنی، حل مشکلات خود با کشورهای طرف معامله را دنبال و درحال گره‌گشایی از این حوزه حساس اقتصاد کشور است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع سیاست‌های پولی و بانکی کشور و وضعیت بانک‌ها در حوزه داخلی پرداخت و ضمن ارزیابی مثبت از تحولات رخ داده در بانک مرکزی، درخصوص نرخ سود سپرده‌ها و سیاست‌های انضباط بخشی افزود: بانک مرکزی با مشی خردمندانه به‌دنبال تثبیت نرخ سود سپرده‌ها مبتنی بر منافع عمومی و اقتضائات اقتصادی و بانکی کشور در شرایط فعلی است.
مدیرعامل بانک انصار در ادامه به تشریح و تبیین موضوعات تحولی بانک انصار طی سال‌های اخیر پرداخت و با تأکید بر مضاعف شدن فعالیت‌های بانک در این حوزه اظهار کرد: اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های بانک انصار مبتنی بر افق ۱۴۰۴ درحال تحقق است و به حول وقوه‌الهی، فرایندهای پیاده سازی کسب وکارهای نوین، به عنوان یک رسالت حرفه‌ای، هرروز از عمق راهبردی بیشتری برخوردار می‌شوند.
ابراهیمی با اشاره به طرح ربیع، با هدف کاهش مطالبات معوق به زیر ۵ درصد، اجرای آن را یکی از اولویت‌های بانک در مقطع زمانی حاضر دانست که مدیریت شعب استان ها باید نسبت به اجرای آن به صورت مستمر و با نظارت دقیق اقدام کنند.
وی همچنین موضوع جذب منابع ارزان قیمت و قرض الحسنه و تقویت خط کسب و کار قرض الحسنه را یکی از موضوعات اساسی بانک انصار برشمرد که مسئولان امر باید از آن به عنوان یک ابزار کلیدی و منطبق با آموزه های دینی استفاده کنند و ضمن فرهنگ سازی برای ترویج آن در جامعه از تشویق سپرده گذاران و توسعه ابزارهای لازم برای حفظ موجودی پس از انجام قرعه‌کشی غفلت نورزند.
مدیرعامل بانک انصار در پایان با اظهارخرسندی از مشی مدیریت جهادی همکاران در مجموعه بانک وتعمیق آن در اجرای طرح‌های اولویت دار، به ضرورت هوشمندسازی بانک براساس سیستم‌های اطلاعاتی نوین اشاره و با تأکید بر لزوم استفاده همه مدیران و کارکنان از فناوری‌های نوین، گفت: باید همه اجزاء بانک و همه فعالیت های آن تحت رصد و مراقبت‌های دقیق وفنی قرارگیرد تا کنترل و بهبود همه فعالیت‌های موثر درپیشرفت وتوسعه کسب وکارهای بانک به‌صورت لحظه‌ای میسر شود.