خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 01 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جهانگیری: حفظ سلامت جامعه باید جزو اصلی ترین وظایف دولت و دیگر دستگاه‌ها باشد

تسنیم | سیاسی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:46
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: حفظ سلامت جامعه باید جزو اصلی ترین وظایف دولت و دیگر دستگاه‌ها باشد.
وضعيت،ملت،عرصه،درمان،مهمترين،جزو،قرار،دانش،تاكيد،اقتصاد،مسائ ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه جامعه ایران در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و نیز تغییرات عرصه بین الملل، دستخوش تغییرات جدی است، خاطر نشان کرد: در کنار این تحولات کشور با تنگناها و تهدیدات جدی روبرو است که در مرحله نخست موضوعات اصلی نظیر بهداشت و درمان کشور از آن متاثر می‌شود و به همین دلیل حفظ سلامت جامعه باید جزو اصلی ترین وظایف دولت و دیگر دستگاه‌ها باشد.
معاون اول رئیس‌جمهور اضافه کرد: در شرایط خطیر کنونی باید فرصت تلاش و فعالیت برای نخبگان کشور مهیا شود و برای برون رفت از وضعیت دشوار فعلی، در وهله نخست باید به مسائل و مشکلات مردم واقف بود و برای حل این مسائل برنامه داشت.
وی با بیان اینکه مشکلات و دشواری‌های فعلی کشور به صورت ناخواسته بر مردم تحمیل شده است، تصریح کرد: ایران در مقابل بهانه‌های هسته‌ای آمریکا، با شش قدرت بزرگ دنیا مذاکرات خوبی را انجام داد و توافقی حاصل شد که شورای امنیت سازمان ملل نیز مهر تایید بر این توافق زد اما آمریکا با قلدری و به صورت یک طرفه از این توافق خارج شد و ملت ایران را مجدداً تهدید و تحت تحریم قرار داد.
معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه ملت ایران اجازه نمی‌دهد کسی عزت آنان را خدشه‌دار کند و با عزت این ملت بازی کند، گفت: باید در مقابل زورگویی آمریکا ایستادگی کرده و راهکاری عزتمندانه برای اداره کشور پیدا کنیم.
در این عرصه نخبگان و صاحب نظران نقش پراهمیتی دارند چرا که دولت به تنهایی نمی‌تواند این شرایط را مدیریت کند.