خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مردم نگران کمبود دارو نباشند/مشکل انتقال پول

مهر | سلامت و پزشکی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:37
عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، گفت: هرچند ممکن است تولید برخی داروها به دلیل تحریم ها زمان ببرد اما تولید داروهای جایگزین بسیاری از نگرانی ها را مرتفع می کند.
داروها،سنديكاي،آمريكا،توليد،دارو،داروهاي،تحريم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، مهرداد علیمیان، افزود: بیشتر داروهای مورد نیاز کشور در داخل تامین می شود و با اینکه تحریم های آمریکا باعث شده تا تولید برخی از داروها با مشکل و تاخیر مواجه شود اما تجربه تحریم های این سال ها باعث شده تا بتوانیم راه های جایگزینی را پیدا و کمبودها را حل کنیم.
وی با اشاره به این موضوع که بارها عنوان شده است، غذا و دارو جزو موارد تحریمی نیست، گفت: دارو به طور مستقیم تحریم نیست اما از وقتی که تحریم های تازه آمریکا وضع شده است بسیاری از شرکت هایی که مواد اولیه از آنها می گرفتیم، از ترس آمریکا روابطشان را با ما قطع کرده اند چراکه خرید دارو الزاما انتقال پول را می طلبد که با مشکل روبرو است و این مشکلات را تحریم های جدید به وجود آورده اند.
رئیس کمیته صادرات سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، اظهار داشت: هرچند ممکن است تولید برخی داروها به دلیل این مشکلات زمان ببرد اما تولید داروهای جایگزین بسیاری از نگرانی ها را مرتفع می کند.
علیمیان در همین راستا خواستار تصمیم گیری های درست، در موقع مناسب و بدون تعلل و همراهی با فعالان صنعت داروسازی شد تا در درجه اول بیماران متضرر نشوند و در درجه دوم صنعت بتواند برنامه ریزی درستی برای تهیه دارو داشته باشد.