خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عدم‌همکاری برخی دستگاه‌های نظارتی برای سامانه حقوق و مزایا

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:25
رئیس سازمان‌ اداری و‌ استخدامی‌ کشور گفت: دستگاه‌ها مکلف هستند تمامی پرداختی‌ها به مدیران و کارمندان را منحصرا در فیش حقوقی منعکس و بعد حقوق پرداخت کنند.
قوه،كاربران،مكلف،مجريه،مزايا،اجرايي،ماده،كشور،قانون،پرداخت،س ...

خلاصه خبر

وی افزود: علاوه بر قوه مجریه، قوای قضاییه و مقننه و تمامی دستگاه‌هایی که قوانین و مقررات خاص خود را دارند و تمامی دستگاه‌های تحت نظارت دفتر مقام معظم رهبری که در قانون ذکر شده است شامل این سامانه ‌می‌شوند.
البته وزارت اطلاعات، نیرو‌های مسلح و سازمان انرژی اتمی استثنا هستند.
انصاری تصریح کرد: ما در سازمان اداری و‌استخدامی‌ کشور با دستگاه‌هایی ارتباط داریم که تحت پوشش قانون مدیریت خدمات کشوری یا قوانینی هستند که منشا اثر آن‌ها مجلس شورای اسلامی و دولت است.
در این میان دستگاه‌هایی هستند که مقررات پرداخت آنها در مجلس و دولت به تصویب نرسیده است.
معاون رئیس جمهور افزود: تقاضایی که ما مطرح کردیم این بود که دسترسی به اطلاعات حقوق و مزایای مدیران هم در سامانه ایجاد شود، دستگاه‌های مشمول طبق قانون مکلف هستند حقوق فوق العاده مستمری، غیر مستمری و تمامی دریافتی‌ها را منحصرا در فیش حقوقی منعکس و بعد حقوق پرداخت کنند.
وی با تاکید بر اینکه اطلاعات قوه مجریه در این سامانه ثبت شده است، عنوان کرد: ما بر اساس گزارشی که به دولت ارائه کردیم بیشترین اطلاعات ثبت شده در سامانه مربوط به قوه مجریه است و دستگاه‌های خارج از دولت علی‌رغم اینکه در قانون تصریح شده خیلی همراهی نکردند؛ به ویژه دستگاه‌هایی که مدعی شفافیت هستند.