خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 05 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نیروی انتظامی 5هزار شهید امنیت و مبارزه با قاچاق دارد

تسنیم | فرهنگی و هنری | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:22
فرمانده نیروی انتظامی گفت نیروی انتظامی 13هزار شهید دارد که 8هزار نفر در دفاع مقدس و 5 هزار نفر شهید امنیت کشور و مبارزه با قاچاق هستند.
جمهوري،اشاره،فرمانده،ايام،افتخار،تردد،راهپيمايي،اشتري،نفر،شه ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی امروز در مراسم آئین افتتاحیه اولین پویش فرهنگی هنری شاهدان حقیقت با موضوع اربعین و مدافعان حرم طی سخنانی با اشاره به راهپیمایی اربعین حسینی گفت: جریان اربعین حدودا از 6 سال قبل با حضور چشمگیرتری از عاشقان و دلدادگان نسبت به سال‌های قبل برگزار می‌شود که این برای جهان اسلام و تمام مسلمانان برکت بزرگ محسوب می‌شود.
وی افزود: عظمتی که امروز خدا به وسیله زائران اربعین ایجاد کرده باعث قدرت تمامی مسلمانان و مظلومان جهان و از سوی دیگر موجب نگرانی و تحقیر ظالمان و مستکبران شده است.
اشتری با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در راهپیمایی اربعین گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی خادمی زائران اربعین را افتخار خود می‌داند و در ایام اربعین دو ماموریت ویژه را در دستور کار خود قرار داد و تامین امنیت زائران در مسیرهای تردد آنها و تسهیل در تردد زائران بود.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: در راهپیمایی اربعین امسال 30 هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول خدمت به زائران امام حسین(ع) بودند.
حدود 20 هزار نفر نیروی کمکی و 10 هزار نفر نیز از سایر استانها به خادمان اربعین اضافه شدند.
اشتری از کاهش 60 ردصدی تصادفات در راهپیمایی اربعین خبر داد و گفت: در ایام اربعین حجم زیادی از جمیعت را در محورهای محدود شاهد بودیم از طرف دیگر در مسیرهای تردد زائران رفت و آمد صدها هزار خودرو را داشتیم با این وجود سعی کردیم تمام تلاش خود را در تسهیل تردد زائران به کار بگیریم.
وی با اشاره به ناکامی‌ فعالیت‌های گروه‌های تروریستی در ایام اربعین گفت: امسال شاهد تحرکات برخی گروهکهای تروریستی در برخی از مرزها بودیم اما هیچ حادثه امنیتی رخ نداد و تمام تحرکات آنها پیش از این که به هدفشان نزدیک شوند خنثی شد.
سردار اشتری خاطرنشان کرد: پلیس جمهوری اسلامی پیوسته در خدمت به مردم است و این را افتخاری برای خود می‌داند.
بالاترین سرمایه ما اعتماد مردم به نیروی انتظامی است و این سخن برآمده از گزارشاتی است که مراکز اخبارسنجی کشور اعلام کرده‌اند.
وی درباره شهدای نیروی انتظامی نیز گفت: نیروی انتظامی بیش از 13 هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده که 8 هزار نفر از آنها در دوران دفاع مقدس و بیش از 5 هزار نفر در عرصه‌های امنیتی و مقاومت در برابر مجرمان و قاچاقچیان بوده است.
تمامی این شهدا مایه افتخار مردم کشورمان هستند.
فرمانده نیروی انتظامی افزود: درباره شهید نورخدا موسوی گفت: این شهید بزرگوار در راه مبارزه با گروه‌های ضدانقلاب در شرق کشور مجروح شد و 10 سال کُما و زندگی نباتی بود.
این شهید با عشق و علاقه‌ای عجیب برای این نظام زحمت کشید او و خانواده گرامی‌اش افتخار این کشور هستند.
وی افزود: شهید مهدی نوروزی از شهدای نیروی انتظامی فردی شجاع، انقلابی، با غیرت و ولایتمدار بود که در تمامی عرصه‌ها پیش‌قدم می‌شد.
ما در برابر این شهدا بسیار ناچیز هسیتم و امیدواریم بتوانیم راه این عزیزان را ادامه بدهیم.
انتهای پیام/