خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 27 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دست بسته بانڊ Ů‡Ř§ŰŒ ŘŻŮˆŮ„ŘŞŰŒ Ůˆ ŘŹŘ§ŰŒ ŘŽŘ§Ů„ŰŒ بانڊ Ů‡Ř§ŰŒ ŘŽŘľŮˆŘľŰŒ ŘŻŘą اشتغال Ůˆ ŘŞŮˆŮ„ŰŒŘŻ Ů‚Ů

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:16
در حالی بانک‌های خصوصی قم نقشی در پویایی صنعت و تولید ندارند که عملکرد بانک‌های دولتی استان نیز بسیار ناامیدکننده است.
نقدينگي،ارائه،مشكل،بانك،منابع،موجود،صنعتي،قوانين،سود،اشتغال، ...

خلاصه خبر

جای خالی بانک‌های خصوصی پرتعداد و پرشمار موجود در استان قم در وضعیت اقتصادی حاکم بر صنعت و تولید به‌هیچ‌وجه معقولانه نیست، تعلل مسئولان استان در هشدار، الزام و روی کار آوردن بانک‌های خصوصی برای مشارکت در بخش صنعت، تولید و تأمین مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی نیز بر جای خالی این بانک‌ها در اشتغال و صنعت قم دامن زده است.
سازوکارهای بانکداری یک‌طرفه و به سود بانک است
سود بالای تسهیلات رونق تولید از نمونه‌های بارز قوانین یک‌طرفه بانکی و نگاه منفعت‌طلبانه‌ای این بنگاه‌های قدرتمند و پرزور اقتصادی است، بانک‌های قم برای تسهیلات رونق تولید را با سود 18 درصد به واحدهای صنعتی پرداخت می‌کنند.
احمد امیرآبادی فراهانی تأکید می‌کند: سازوکارهایی بانکداری در ایران صرفاً به سود و منفعت بانک‌ها توجه کرده و فرمول‌های یک‌طرفه‌ای را به سود بانک‌ها تدوین کرده، مشکلات اقتصادی و نقدینگی سبب شده تا بخشی از واحدهای صنعتی استان نیمه تعطیل شود.
بانک‌های ضد توسعه قم معرفی می‌شوند
سازوکار کنونی بانک یکی از موانع اصلی پویایی صنعت و تولید در قم است و تا زمانی که قوانین و سیاست‌های بانکی اصلاح نشود امکان پویایی و توسعه صنعت، اشتغال و تولید در استان ممکن نخواهد بود.
در کنار مشکلات بانکی موجود در مسیر اشتغال و صنعت، وجود بازرسی‌های مستمر با تحمیل هزینه‌های جانبی به واحدهای تولیدی، افزایش چند برابر مواد اولیه، بیمه، مالیات و گمرک نیز از عوامل و موانع بسیار مهم رکود واحدهای تولیدی در قم هستند.