خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عشد ŘłŮˆŘ§ŘŻŘ˘Ů…ŮˆŘ˛ŰŒ ŘŻŘą استان Ř§ŰŒŮ„Ř§Ů… به 100 دعؾد بعسد

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:05
استاندار ایلام گفت: افزایش دادن نرخ باسوادی در کشور کار سختی است اما اکنون رشد سوادآموزی در کشور به 95 درصد رسیده و در استان ایلام 94.5 درصد است تلاش کنید به 100 درصد برسد.
برنامه،توسعه،استاندار،نرخ،سوادآموزي،ايلام،استان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی پیش از ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان ایلام اظهار داشت: افزایش نرخ سوادآموزی در کشور کار سخت و زمان‌بری است اما با توجه به نرخ 95 درصدی کشور و وجود نرخ استان ایلام با 94.5 درصد انتظار آن است که این نرخ به 100 درصد برسد و استان ایلام بتواند نخستین استانی باشد که جشن پایان بی‌سوادی در کشور را برگزار کند.
استاندار ایلام گفت: پرداختن به سواد در مناطق روستایی و عشایری در اقصی نقاط استان در برنامه و اولویت قرار دهید و به آنان که به هر طریقی امکان بهره‌مندی از تحصیل برایشان فراهم نیست کمک کنید از این نعمت برخوردار شوند.
وی با اشاره به عقب‌ماندگی استان از برنامه ششم توسعه در ارتباط با سوادآموزی حاضران را توصیه کرد: برای برطرف کردن فاصله کمی که تا تحقق کامل برنامه ششم توسعه داریم تلاش خود را مضاف کنید.
استاندار ایلام‌افزود: بی‌سوادی در فضای کنونی جامعه پذیرفتنی نیست و تلاش برای باسوادی موجب توسعه استان شده این رشد باسوادی در استان برای توسعه‌ایلام بسیار مهم است.
وی به ایجاد مشوق‌های لازم در افراد برای شرکت در کلاس‌های سوادآموزی تاکید و افزود: برای جذب حداکثری سوادآموزان باید مشوق‌هایی را ایجاد تا زمینه گرایش افراد بی‌سواد برای فراگیری علم فراهم شود.
استاندار ایلام گفت: همچنین در کنار سوادآموزی آموزش‌های شغلی هم با هدف اشتغال‌زایی به این افراد ارائه شود.
انتهای پیام/ح