خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 04 بهمن 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تسهیلات ۲۰ میلیارد ریالی به متقاضیان ساخت بوم گردی در فارس

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:01
شیراز - مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس از تخصیص تسهیلات تا سقف ۲۰ میلیارد ریال به متقاضیان ساخت اقامتگاه‌های بومگردی در فارس خبر داد.
امور،پاك،روستاها،استانداري،فطرت،توسعه،مناطق،گردشگري،فارس،روس ...

خلاصه خبر

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با بیان اینکه ۷۳ اقامتگاه بومگردی در استان فارس وجود دارد و تعداد متقاضیان ایجاد و تبدیل اقامتگاه‌های بوم‌گردی در این استان رو به رشد است، اظهار داشت: از حدود ۵۰۰ روستای هدف گردشگری کشور، ۴۶ روستا سهم استان فارس است
پاک فطرت با بیان اینکه در سال‌های اخیر تلاش زیادی در راستای نهادینه کردن صنعت گردشگری با تقویت بومگردی در روستاهای استان فارس شده است، عنوان کرد: در گذشته تنها چند شهرستان فارس دارای اقامتگاه بومگردی بودند اما در حال حاضر تمام ۲۹ شهرستان استان از این ظرفیت بهره‌مند هستند به طوری که هم اکنون در دور افتاده ترین نقاط استان نیز فعالان گردشگری به ویژه جوانان خوش فکر و فعال در قالب این اقامتگاه‌ها در حال خدمات‌رسانی به گردشگران هستند.
مدیرکل امور روستایی استانداری فارس تاکید کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های متنوع گردشگری در مناطق مختلف استان به ویژه روستاها توجه به توسعه گردشگری مناطق روستایی ضروری است و باید زمینه مناسب برای معرفی مناطق روستایی و عشایری استان به گردشگران داخلی و خارجی بیش از پیش فراهم شود.