خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1756147 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فصل پایان بررسی فصل نخست برنامه ۵ ساله سوم شهرداری

مهر | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:01
سخنگوی شورای شهر تهران از پایان بررسی فصل نخست برنامه ۵ ساله سوم شهرداری خبر داد.
موضوعات،اعطا،شهر،بودجه،بيني،ماده،فصل،بررسي،برنامه،موضوع،شهرداري

به گزارش خبرنگار مهر، علی اعطا در حاشیه جلسه علنی روز دوشنبه با بیان اینکه از ۵ فصل برنامه ۵ ساله سوم امروز بررسی و تصویب فصل نخست به اتمام رسید گفت: این فصل به موضوعات مالی و بودجه اختصاص داشت و فصل دوم با عنوان شهر زیست پذیر به موضوعات حوزه محیط زیست و شهرسازی می پردازد.
در جلسه عصر دیروز اعضاء تا ماده ۳۰ برنامه را بررسی و تصحیح کرده بودند و امروز از ماده ۳۱ تا ۴۲ مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و برای اولین بار به صورت رسمی این موضوع مطرح و به تصویب رسید که شهرداری برای اجرای پروژه های نیمه تمام و بهره برداری از این پروژه ها برنامه روشنی ارائه کند و همچنین جلب مشارکت بخش خصوصی و عمومی در اجرای پروژه های نیمه تمام را در نظر بگیرد.
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه در جهت تحقق پذیر شدن برنامه ۵ ساله شهرداری مکلف شد در بودجه سنواتی خود اگر نیاز به اصلاح بودجه حداکثر تا پایان شهریور آن را پیش بینی و به شورا ارائه کند، گفت: اگر بودجه محقق نشود و نیاز به اصلاح داشته باشد در حقیقت برنامه محقق نمی شود.
به گفته اعطا، موضوع دیگری که در برنامه مورد توجه قرار گرفت حساب های فیمابین شهرداری با سایر دستگاه ها بود که پیش بینی شد با داوری تخصصی شهرداری و سازمان حسابرسی تکلیف این حساب ها روشن شود.
وی با اشاره به مشوق های در نظر گرفته شده برای مودیان شهرداری گفت: در حوزه اوراق مشارکت، پیش بینی شد این موضوع از انحصار بانک ها خارج شود و مودیان شهرداری نیز بتوانند از این اوراق استفاده کنند.
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به بررسی ماده احیای نهاد مطالعات توسعه شهری اظهار داشت: تلاش برای احیای این نهاد در شورا آغاز شده بود.
این موضوع در طرح جامع و تفصیلی وجود داشت که پیش از این متوقف شده و به دنبال آن هستیم که دوباره آغاز به کار کند.
اعطا با بیان اینکه تصمیم گیری برای زمین های بزرگ مقیاس شهری مانند اراضی بوستان ولایت و برج میلاد نیز یکی دیگر از موضوعات مورد بررسی جلسه امروز بود، گفت: همچنین سند توسعه محلات نیز باید تدوین شود.
این موضوع مهمی است که محلات شهر تهران که به لحاظ تاریخی دارای هویت مهمی هستند، با تحولات شهری این هویتشان کم رنگ نشود.
وی یادآور شد: در ماده ۴۲ نیز که به موضوع بافت فرسوده اختصاص داشت پیش بینی شد شهرداری محدوده بافت فرسوده را به طور دقیق مشخص کرده و به مراجع ذیصلاح برساند تا در خصوص آن اقدامات مناسب نوسازی انجام شود.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1756147 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.