خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1795139 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

رئیس دفتر روحانی دچار آلزایمر سیاسی شده است/ واعظی در سطحی نیست که با این ادبیات با اصلاح‌طلبان سخن بگوید

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:01
مذاكره،مطالبات،ملي،انتخابات،سخنگوي،حمايت،مقدم،گرامي،حزب،طلبا ...

گرامی مقدم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:
سخنگوی حزب اعتماد ملی با انتقاد از مواضع اختلاف‌انگیز رئیس دفتر روحانی گفت: آقای واعظی با چنین ادبیاتی خود را در قامت رئیس‌جمهور می‌بیند که با اصلاح‌طلبان بدین شکل سخن می‌گوید در حالی که او در این سطح نیست.
اسماعیل گرامی مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان در واکنش به اظهارات اخیر واعظی مبنی بر اینکه در انتخابات با هیچ‌کس ائتلاف نکردیم، گفت: به نظرم آقای واعظی دچار آلزایمر سیاسی شده است.
وی با بیان اینکه وعده و وعیدهای بسیاری در دوران انتخابات از سوی آقای روحانی و آقای واعظی به مردم داده شده است، خاطرنشان کرد: نمایندگان آقای روحانی از جمله آقای شریعتمداری در دیداری که در شورای عالی سیاست‌گذاری با اصلاح‌طلبان داشتند تعهدی بر این مبنا دادند که مطالبات مردم که همان مطالباتی است که اصلاح طلبان پیگیری می‌کنند را جامع عمل بپوشانند.
وی افزود: آقای واعظی نماینده آقای رئیس‌جمهور نیست و اگر آقای روحانی سخنان او را می‌پذیرد، در صحبتی با مردم این را صریحا بگوید و تایید کند.
گرامی مقدم تصریح کرد: اصلاح‌طلبان از ورود در انتخابات هراس ندارند بلکه در آن مقطعی که آقای روحانی برای بار دوم نامزد انتخابات شدند، جریان اصلاح طلب منافع ملی را بر منافع جریانی خود ترجیح دادند و از یک نامزد اعتدال‌گرا یعنی آقای روحانی حمایت کردند
وی اظهار کرد: اصلاح‌طلبان از حمایت آقای روحانی پشیمان نیستند و در آن شرایط خاص این اصلاح‌طلبان بودند که مانع به قدرت رسیدن تندرو‌ها شدند و اگر فهم این مسئله برای آقای واعظی ثقیل است مشکل شخصی خودشان است.
سخنگوی حزب اعتماد ملی اضافه کرد: آقای واعظی با چنین ادبیاتی خود را در قامت رئیس‌جمهور می‌بیند که با اصلاح‌طلبان بدین شکل سخن می‌گوید در حالی که آقای واعظی در این سطح نیست و نبوده که بخواهد با اصلاح طلبان وارد مذاکره شود و یا اینکه آقای روحانی او را برای مذاکره بفرستد.
گرامی مقدم ادامه داد: آقای روحانی شریعتمداری را برای مذاکره با اصلاح‌طلبان فرستاد و او در جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری شرکت کرد لذا هیچ ارتباطی با آقای واعظی ندارد و مسئول سخنان آقای واعظی خود شخص اوست.
وی در ادامه با اشاره به اختلافات اصلاح طلبان و دولت اظهار کرد: اختلافات دولت و اصلاح طلبان ریشه در آن دارد که آقای روحانی چرخش در سیاست خود را با صراحت در عملکردش نشان داد لذا جریان اصلاح‌طلب سیاست حمایت انتقادی را در پیش گرفت و ضمن حمایت از آقای روحانی، منتقد آن بخش‌هایی از مطالبات به جای مانده مردم هم است.
گرامی مقدم با بیان اینکه اختلاف ما در همین سطح است و از حمایت و پشتیبانی از آقای روحانی پشیمان نیستیم، خاطرنشان کرد: آقای واعظی به دنبال اختلاف افکنی است اما آیا او می‌تواند سندی ارائه دهد در تناقض با این مسئله که اصلاح‌طلبان با تمام توان پشت آقای روحانی بودند و همه جریانات اصولگرا و احزاب سیاسی پشتیبان رقبای آقای روحانی بودند و تنها طیف حامی او اصلاح طلبان بودند و این مسئله با عدد و ارقام هم نشان داده شده است.
سخنگوی حزب اعتمادملی تصریح کرد: حزب آقای واعظی که حتی در جمع جریان سیاسیون اسمی از آن شنیده نشده است، اکنون چطور مدعی شدند که آقای روحانی به پشتوانه یک حزب ناآشنای آنان برای دومین بار به کرسی ریاست جمهوری رسیده است؛ این را باید آقای واعظی و دوستانشان پاسخ گو باشند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اختلاف بنیادینی وجود ندارد و صرفاً آن چرخش راستای آقای روحانی بود که باعث عدم پیگیری مطالبات مردم شد و از این جهت اصلاح طلبان انتقادات خود را شفاف و روشن مطرح کردند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1795139 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.